Oslabljena Slatina umalo uzela bod favoriziranoj Pitomači

U borbi dvaju kvalitetom neravnopravnih klubova Slatina je držala utakmicu u neizvjesnosti sve do same završnice kada je ipak presudio pogodak pitomačinog veznjaka Herenta. Izostankom čak pet prvotimaca Slatina je bila prisiljena braniti se od samog početka utakmice. Nakon oštrog preciznog ubačaja Herenta i finog zakucavanja lopte glavom na prvoj stativi Veličana činilo se da će to biti jedan jači pucački trening iskusnije momčadi Pitomače. No mlađahna Slatina nije se tek tako mirila s tom činjenicom te je uspješno odlijevala brojnim, no jalovim, atacima gostiju. Nešto ozbiljnije prigode imala je Pitomača u nastavku utakmice, no pokušaji Veličana, definitivno najopasnijeg igrača utakmice, te Miloša završili su iznad grede. Slatina je svoju dugo iščekivanu prigodu strpljivo dočekala u 82.minuti. Ciglar je izbacio u for Bubaša, a isti nesebično odigrao povratnu za matnu situaciju u kojoj Ciglar, na veliku sreću gostiju, zamalo biva neprecizan. Kazna stiže već u slijedećem napadu kada sve dvojbe lijepim preciznim prizemnim udarcem s nekih dvadesetak metara otklanja Herent.

Međužupanijska nogometna liga Bj.Kc.Vt. 7.kolo

SLATINA 0

PITOMAČA 2

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Češko Đorđević (Bjelovar). Pomoćnici: Žanić i Jurić. Strijelci: 0:1 – Veličan (9), 0:2 – Herent (83)

SLATINA: Radonjić, Vukomanović, Vurdelja, Bubaš, Ciglar, Kupres, Mandić, A.Šaponja (od 86.S.Šaponja), Suhi, Pecolaj, Mudri (od 48.Dmitrović). Trener: Zoran Mandić

PITOMAČA: Zdelar, Škrinjar (od 86.Jaković), Miloš, Herent, Prlić, Veličan (od 86.Šklebar), Bosilkovski, Begović, Sabljić (od 46.Jendrašić), Bijuk (od 46.Filipović), Kajić. Trener: Alen Mrzlečki

( dj / foto: Damir Jukić)