DOGAĐANJANASLOVNICA

Održane 10. jubilarne konjičke utrke ”Mijoljska potkova 2019.” u Gornjem Predrijevu

Danas su u Gornjem Predrijevu održane 10. jubilarne konjičke utrke ”Mijoljska potkova 2019.” u organizaciji Konjičke udruge Mijoljska potkova Gornje Predrijevo koja je ovo atraktivno događanje organizirala u uskoj suradnji s Mjesnim odborom Gornje Predrijevo, a pod pokroviteljstvom Općine Sopje i Turističke zajednice Virovitičko-podravske županije te brojnih sponzora.

Nakon promenade konjskih zaprega i jahača kroz selo, hipodrom „Majda“, sve sudionike i konje blagoslovio je sopjanski župnik vlč. Oliver Kranjčić.
Sve nazočne potom su pozdravili i natjecateljima zaželjeli puno uspjeha, predsjednik Konjičke udruge ”Mijoljska potkova“ Gornje Predrijevo Antun Puškarić, načelnik Općine Sopje Berislav Androš, predsjednik Županijske skupštine Virovitičko-podravske županije Miran Janečić i župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović koji je i otvorio Konjičke utrke ”Mijoljska potkova 2019.”.

Održana su natjecanja u dvije kategorije: „Western jahanje“ i „Galop utrka“, a članovi Udruge sportske rekreacije „Sport za sve“, „Podravac“ Sopje ove su godine organizirali „1. Mijoljski festival sportske rekreacije na selu“ u okviru kojega su održana natjecanja u nekoliko disciplina starih sportova: trke u vreći, trke šinama, trke štulama i bacanje potkove.

U kategoriji „Western jahanje“  natjecalo se 9 natjecatelja.
Treće mjesto osvojio je Tomislav Mihalić iz Konjičke udruge ”Mijoljska potkova“ Gornje Predrijevo i kobila Korina koja je hrvatski sportski konj, uzgajivača Veljka Mihalića iz Nove Šarovke. Drugo mjesto osvojio je Franjo Vizner s hrvatskim toplokrvnjakom imena Garo, uzgajivača Nikole Komljenovića iz Bankovaca, dok je prvo mjesto i ove godine osvojio Nikola Komljenović sa svojim Sultanom koji je također pasmine hrvatski toplokrvnjak.

U kategoriji „Galop utrka“ natjecao se 16 natjecatelja.
Treće mjesto osvojile su Nives Aničić i njezina kobila Luna pasmine arap, a dolaze iz Konjogojske udruge Valpovštine, drugo je mjesto osvojio Boro Lučenčić iz Valpova koji je ujedno bio i najstariji natjecatelj, a ovim je mjestom proslavio sutrašnji 67. rođendan. Nastupio je na kobili MMia pasmine hrvatski sportski konj vlasnika Marina Mandića, iz Konjogojske udruge Valpovštine.
Prvo mjesto osvojila je Tena Major na kobili Kleopatra pasmine engleski punokrvnjak uzgajivača Josipa Majora iz Bankovaca.

Posebnu zahvalu organizatora primio je Blaž Matek iz Orahovice čija je magarica Berta i ove godine bila prava atrakcija, osobito najmlađima, a nagrađena je i konjska zaprega PZ Ergela Višnjica u koju su bile upregnute petogodišnje kobile Maza i Domina koje su trenirali Alen Barić i Franjo Vizner, a ovo im je bio prvi nastup izvan Višnjice.

Medalje i pehare u obje kategorije konjičkih utrka, kao i pobjednicima natjecanja u starim sportovima uručio je načelnik Općine Sopje Berislav Androš.

Za fer i sportsko natjecanje u konjičkim utrkama bio je zadužen sudac Josip Mikić, a u starim sportovima Jozo Šantak.
Dodijeljene su i zahvalnice svim sudionicima i brojnim sponzorima, a uz svu raskoš ovih plemenitih životinja, predivnih kočija i okićenih zaprežnih kola, tradicijske nošnje i pjesmu, brojni posjetitelji mogli su uživati i u vrhunskoj gastronomskoj ponudi. Povodom 10. jubilarne „Mijoljske potkove“ organizatori su pripremili razne delicije, od pečenja, kobasica i domaćih kiflica do slavonskog čobanca i 500 kg teškog vola pečenog na ražnju, a u posluživanju su pripomogli i učenici Industrijsko-obrtničke škole Slatina zanimanja kuhar i konobar u pratnji ravnatelja Mladena Graovca.

U veseloj atmosferi manifestacija je završila druženjem na hipodromu, a potom i u Mjesnom domu do kasno u noć.
(Mihaela Feldi/Foto: M. Feldi, D. Fišli)

Rezultati natjecanja u starim sportovima.