Odlična Slatina uz 4 komada ubojitog Šantića razmontirala Autodijelove

Gledajući samo  ono prikazano na terenu u posljednjih nekoliko utakmica , bez obzira na rezultate, došli smo do trenutka kada možemo zaključiti da se je Slatina opasno približila onom visokom nivou od prije dvije sezone kada se je i borila za prvo mjesto u drugoj ligi. Potvrdu tome dobili smo večeras nakon i više nego zrele partije protiv neugodne ekipe iz Požege. Nekoliko je argumenata koji  idu u prilog toj tezi da  će do kraja prvenstva svaka ekipa koja bude s druge strane Slatinčanima morati ostaviti puno toga na terenu da bi došla do pozitivnog rezultata.  Primarno i najjače oružje Slatine u ovom je trenutku obrana koju s maksimalnim zalaganjem igraju svi koji se nađu u sastavu. Kontra je i u najboljim danima bila zaštitni znak ove ekipe, a nova vrijednost je ta što su ovi dečki vođeni iskusnom rukom trenera Vukovskog sada u stanju podići glave i pronaći pravi put koji vodi nazad na pobjedničke staze. Danas, da nije bilo 5 crnih mračnih minuta na kraju prvog poluvremena nastup Slatine slobodno bi mogli ocijeniti čistom ”desetkom”. No možda je tako i slađe jer smo nakon tog perioda blagog igračkog, ali i rezultatskog potonuća, vidjeli taj veliki povratak  i igru Slatine u šestoj brzini. Kronološki je to izgledalo ovako. Počelo je sjajno i već na isteku  60 sekunde kapetan Bihar prepoznatljivim lažnjakom desnom valja čuvara i neobranjivo pogađa lijevom. Nešto slično s potpuno istim ishodom učinio je Hudoletnjak u 12. minuti, a nedugo potom Šantić krasnom golčinom najavljuje svoju veliku večer. Tri nula protiv druge momčadi lige, sjajna obrana, na golu super raspoloženi Nikšić. Sve je ukazivalo na odrađivanje posla bez i trunke neizvjesnosti. A onda spomenuti kolaps. Gostima je bilo dovoljno samo malo prostora, nešto vremena i sastojka koji im je do tog trenutka najviše nedostajao – opuštanja u redovima domaćina. Ruku na srce bili su to majstorski pogoci posebice prvi Šporčića i treći izjednačujući Peharde kojima su Požežani učas stigli do izjednačenja. U nastavku je Slatina na teren istrčala baš kao da se ništa loše nije dogodilo i nakon što je nepropisno u izglednoj šansi zaustavljen Jozić sa linije 6 metara Slatinu u vodstvo dovodi Ante Vicić. Najveći individualni povratak  u ovoj odličnoj utakmici vidjeli smo od strane Spudića. I sam svjestan jednog velikog propusta iz prvog dijela utakmice  ušao je ovaj prekaljeni borac s idejom i vođen srcem da poravna svoje račune, a koje je na kraju, nakon bezbroj pravovremenih oštrih obrambenih reakcija i debelo preplatio nezaustavljivom  solo akcijom i majstorskim pogotkom gotovo iz mrtvog kuta s kojim se Slatina odlijepila na plus dva. Gosti ipak nisu uspjeli iznaći snage za novi povratak jer ovog puta s druge strane nisu dočekali niti jednu grešku domaćeg sastava. Na tu svu nemoć zadesilo ih je i to da je inače opako ubojiti Jurica Šantić imao uistinu fantastičnu večer. Koliko je Slatina bila dobra  u svojoj jednostavnosti najlakše je možda opisati Šantićevim posljednjim golom kada je dugu loptu precizno rukom upućenu od strane vratara Nikšića lakonski prsima usmjerio u praznu mrežu tada već do kraja moralno potonulih gostiju.

1. HMNL istok

14.kolo

MNK SLATINA                                   8(3)

MNK AUTODIJELOVI TOKIĆ         3(3)

SLATINA Dvorana SŠ Marka Marulića. Suci: Mario Hrženjak (Mikleuš) i Luka Pastuović (Nova Bukovica).

Strijelci: 1:0 – Bihar (2), 2:0 – Hudoletnjak (12), 3:0 – Šantić (13), 3:1 – Šporčić, 3:2 – Soldo (19), 3:3 – Peharda (20), 4:3 – A.Vicić (26-6m), 5:3 – Spudić (30), 6:3 – Šantić (33), 7:3 – Šantić (36), 8:3 – Šantić (39).

SLATINA: Nikšić, Šantić, Hudoletnjak, Bihar, Čović, Tunić, Spudić, A.Vicić, Dmitrović, P.Vicić, Jozić. Trener: Tomislav Vukovski

AUTODIJELOVI TOKIĆ: Klasić, M.Brnčić, J.Banožić, Šporčić, Soldo, Dumančić, T.Banožić, Marčetić, D.Brnčić, Peharda, Lucović.