DOGAĐANJAFOTO GALERIJENASLOVNICASPORT

Odigran 5. memorijalni turnir “Hrgović – Rudanović”

Na nogometnom terenu u rezovačkom Laništu u nedjelju, 24. srpnja odigran je 5. memorijalni turnir “Hrgović – Rudanović”. Uprava domaćeg županijskog prvoligaša potrudila se dovesti jake momčadi kojima su to praktički bile prve provjere na početku priprema za novu sezonu, Viroviticu, Slatinu i Pitomaču.

U prvom susretu Rezovac je u prvom dijelu odlično parirao momčadi Slatine, čak su domaći igrači u dva navrata mogli opasno ugroziti svog nekadašnjeg vratara Roberta Bunjevca. U drugom dijelu druga pjesma. Već u prvoj minuti nastavka Toni Hudoletnjak dovodi Slatinu u prednost. Slatina dominira, a plod takve igre bio je drugi zgoditak, koji je postigao Marko Šuntić u 32. minuti za konačnih 2:0.

Druga utakmica donijela je vječiti derbi Virovitice i Pitomače. Virovitička momčad bila je nekompletna što se osjetilo na igri. Igrači Pitomače imali su loptu više u nogama, dok su virovitički igrači prijetili iz kontri. Prvi dio završio je bez zgoditaka. U 27. minuti novi napadač Pitomače Ivan Kovačec našao se sam pred vratarom Virovitice Leom Kirinom i rutinski pogodio mrežu. Konačni rezultat nakon lijepe akcije Kovačeca postavio je Michael Zorić.

Nakon kraće pauze odigran je susret za treće mjesto između Rezovca i Virovitice. U petoj minuti je Nikola Suvajac bio siguran prilikom izvođenja kaznenog udarca za prednost Virovitice. Osam minuta kasnije Drago Špoljar u vraćanju lopte prevario je svog vratara Kirina čime je rezultat poravnat na 1:1. Nakon proboja s boka Luka Špoljar u 18. minuti Viroviticu dovodi ponovno u prednost. Matej Čičak minutu prije odlaska na odmor povećava prednost narančasto – crnih na 3:1. Konačni rezultat 4:1 postavio je Davor Sinjaković u 29. minuti.

U finalnom ogledu između dvije najkompletnije momčadi na turniru, Slatine i Pitomače, momčad Pitomače dominirala je terenom kružeći oko čvrstog slatinskog obrambenog bloka. U drugom dijelu trener Pitomače Ivan Presečan u igru ubacuje svoje glavne adute Ivana Kovačeca i Antu Pavličevića, međutim niti oni nisu donijeli prevagu potrebnu za pobjedu. U 33. minuti najiskusniji igrač na terenu, kapetan Slatine Ozren Vurdelja svladao je vratara Pitomače Kristijana Bajsara za konačnih 1:0 i pobjedu slatinske momčadi.

Kako niti jedan igrač nije postigao više od jednog zgoditka, za najboljeg strijelca turnira proglašen je Ozren Vurdelja, koji je svojim zgoditkom riješio pitanje pobjednika. Za najboljeg vratara proglašen je njegov suigrač Robert Bunjevac, dok je za najboljeg igrača proglašen napadač Pitomače Ivan Kovačec, koji je s dva svoja poteza riješio pitanje pobjednika u ogledu s Viroviticom.

Pehare svim momčadima te pokale najboljim pojedincima podijelili su članovi obitelji Hrgović i Rudanović.

Predsjednik kluba Antonio Ilijašević podijelio je posebne zahvalnice sucima te dvojcu Željku Škaliću i Dariju Pšihistalu, koji su kuhali grah za sve posjetitelje.