Nošena publikom probuđena Slatina u nastavku uništila Požežane

rk-slatina-rk-pozega-42Nakon uvodnog vodstva (4:2) Slatina je ponovno upala u ”crnu rupu” iz koje se iskobeljala tek početkom drugog dijela. Problema je do tada bilo posebice u organizaciji igre, a isto tako i u fazi obrane koje gotovo, zahvaljujući dekoncentraciji, pa i nije bilo.

U nastavku bila je to jedna potpuno druga momčad Slatine. Britka i složna u modificiranoj 4-2 obrani iz koje je konačno proradio zaštitni znak Slatine, ubojita kontra u kojoj su Bočkajeve asiste munjevito pospremali Dragojević i Berkec. Prednost gostiju od plus tri uskoro je anulirana, a nošena dodatnim impulsom s tribina Slatina polako lomi sve obezglavljenije Požežane i iz minute u minutu povećava prednost.

U prvom djelu udarne igle gostiju, nezaustavljivo krilo Tomičić i visoki, ali izrazito eksplozivni Kiš, nisu se mogli u nastavku sami nositi s tada već odlično posloženom obranom Slatine. Tek je Kiš, ali uz veliku potrošnju, uspio pet puta izvana probiti vrlo dobrog vratara Venusa. Bila je to konačno prava Slatina u kojoj je svaki pojedinac pošteno odradio svoj dio posla što je prepoznala i vjerna publika noseći ju u već opisanom nastavku utakmice do treće prvenstvene pobjede. Udio navijača prepoznali su i akteri, igrači i trener Borbaš, koji su se i ovim putem željeli zahvaliti slatinskoj publici na glasnoj i pravovremenoj podršci s kojom su lakše pronašli put do izrazito vrijedne pobjede.