Nezadrživi ”sin vjetra” Dijanešić i društvo bacili u očaj Čazmu

Jedna od najboljih predstava Slatine ove sezone honorirana je visokom 4:1 pobjedom protiv Čazme, mada su gosti nakon prvih 45.minuta bili na štihu s minimalnom rezultatskom prednošću.

Od prve do posljednje minute Slatina je gospodarila terenom dok su gosti odlučili čekati svoju priliku praktički sa svim igračima ”iza lopte”, i dočekali je,  u završnici prvog dijela preko neumornog i opakog Želimorskog. Slatini je u tom prvom dijelu nekoliko puta falio završni pas no s obzirom na sve viđeno bilo je samo pitanje vremena kada će ta zrela igra doći na naplatu. Usprkos blagoj strepnji na tribini poradi negativnog rezultata istu je vrlo brzo odagnao svježi dvojac s klupe Bubaš – Dijanešić. Izjednačenje je stiglo s bijele točke nakon što je gostujući igrač igrao rukom nakon udarca Kupresa, a najstrožu kaznu sigurno u gol pretvorio Jendrašić. Nakon toga kreće ”one man show” u izvedbi jučer jednostavno nezadrživog Benjamina Dijanešića. Prvo je ovaj hitri mladić nesebično poslužio Bubaša, a isti sigurno poentirao za prednost Slatine, da bi još dva puta iz vrhunski izvezenih slaloma između protivničkih braniča Beco i sam majstorski svladao nemoćnog gostujućeg vratara.

1. NL Bj.Kc.Vt.

8.kolo

SLATINA      4

ČAZMA        1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vecko (Koprivnica). Pomoćnici: Vrabelj i Rupčić. Strijelci: 0:1 – Želimorski (42), 1:1 – Jendrašić (61-11m), 2:1 – Bubaš (65), 3:1 – Dijanešić (73), 4:1 – Dijanešić (78).

SLATINA: Nikšić, Pecolaj (od 78. Knežević), R.Matota (od 46. Dijanešić), Vurdelja, Hodak, Jendrašić (od 82. Pejakić), Kupres, S.Matota, Potočki (od 58. Bubaš), Šimek (od 86. Šuntić), Petrinjak. Trener: Damir Pemper

ČAZMA: Tonković, Grčić (od 82. Stuparić), Margetan, Mikulčić, Kirin, Birt (od 75. Blažic), Furmek, Želimorski, Valkaj, Tomašević, Grgić (od 65. Volarić). Trener: Nevijo Birt

Tekst: Damir Jukić