Nakon slatinskog zlata Doroteji i osječko srebro

Prvog dana nove godine osječkim šetalištem uz rijeku Dravu od mosta do mosta trčalo je 400 sportaša, rekreativaca, učenika, predškolaca, sportskih radnika i prijatelja sporta. Radi se o 36. novogodišnjoj utrci u organizaciji osječkog Gradskog saveza za športsku rekreaciju, a pod pokroviteljstvom grada Osijeka. Novogodišnja osječka utrka bila je podijeljena na 18 kategorija, a u prestižnoj kategoriji ”sportašica” na dionici od 3 200 metara trčala je i Slatinčanka Doroteja Santi. Nakon što je u nedjelju slavila u Slatini na Slatinskom biseru, samo dva dana kasnije u Osijeku se plasirala na drugo mjesto svoje kategorije. Pobjedu je odnijela Barbara Vrhovac članica Ak Žito, dok je na trećem mjestu završila Danijela Černić, koja je i na slatinskoj utrci stigla na cilj odmah iza najbolje slatinske atletičarke.

Malo je nedostajalo da na pobjedničko postolje zakorači i Danijel Dunković. Danijel je trčao za svoj Maraton klub Hrvatski sokol iz Osijeka u konkurenciji ”sportaša” no u žestokoj završnici ispred njega ciljnu crtu su prije prešli pobjednik Antonio Bjelović, Luka Batarilo Čerdić i Josip Barić ostavivši tako slatinskog srednjeprugaša na četvrtom mjestu.