Na Svjetskom kupu u Kickboxu u Budimpešti Slatina osvojila 4 bronce

Na Svjetskom kupu u Kickboxu koji je održan u mađarskoj Budimpešti od 16. do 19. rujna ove godine sudjelovalo je 289 klubova iz 45 zemalja s ukupno 3040 boraca.
Bilo je to najveće natjecanje ovakvog tipa na svijetu ove godine.

Taekwon do klub Slatina na ovom prestižnom natjecanju sudjelovao je s tri borca koji su se borili u 8 različitih disciplina i osvojili četiri brončane medalje.

Tako je broncu osvojila Stefani Oskomić u mlađim kadetkinjama do 32 kg u lightu i kick lightu.

Eva Gal izborila je broncu u semiu do 42 kg za starije kadetkinje.
Kako doznajemo prošla je dva kola i to prekidom, te izgubila od domaće, kasnije pobjednice, u zadnjim sekundama i to uz veliku pomoć sudaca domaćoj borkinji.
U lighu je prošla prvo kolo prekidom i u zadnjoj sekundi izgubila zbog opomene, unatoč vodstvu cijelo vrijeme.
U kicku se nije uspjela boriti jer se u isto vrijeme borio drugi borac slatinskog kluba te nisu čuli poziv za borbu.

Fran Bišćan je u semiu ispao u prvom kolu nakon odlične borbe i čak je vodio u prvoj rundi.
U lightu je odradio odličnu borbu u kojoj je kratko vrijeme slovio kao pobjednik, ali je na kraju borba završila diskvalifikacijom oba borca.

– Ipak smo zadovoljni jer je to dobra provjera za Europsko prvenstvo u Budvi, koje će se održati u studenom ove godine, gdje će Eva Gal nastupiti kao članica reprezentacije RH u tri discipline, – istaknuo je trener Stjepan Gal koji se ovom prigodom na potpori zahvalio Gradu Slatini i hrvatskom branitelju Danielu Križeku koji su pomogli slatinskim borcima pri odlasku na ovogodišnji Svjetski kup u Kickboxu.
(mf/Izvor: TKD i Kickbox klub Slatina)