DOGAĐANJANASLOVNICA

Motivci vrlo dobri na Garčin trailu

Garčin trail ime je utrke koja je na izletište Grabovac kod Slavonskog Broda privukla oko 250 trkača rekreativaca, a među kojima i oveću skupinu trkača iz Slatine, mahom članove Udruge Motiv.

DIlj gorom trčalo se na tri dionice. Na kratkoj od 5,5 kilometara je trčala Anita Pipić i u vremenu 46 minuta i 10 sekundi u cilj utrčala kao 20. Srednja je staza privukla najviše natjecatelja. Na toj dionici dugoj 12 kilometara najbrža je od svih Motivaca bila Maja Šantić (1:23:51) koja je u konkurenciji žena utrku završila na visokom 6. mjestu. Nekoliko sekundi iza nje kao sedmoplasirana je do cilja došla Marinela Janković (1:24:18). Mjesto u zlatnoj sredini, 15., pripalo je Ivi Šantić (1:44:57). U konkurenciji 60 trkača najbolji je slatinski predstavnik bio Davor Čiček (1:04:58) koji je završio na 10. mjestu. Veliki napredak iz utrke u utrku pokazuje još jedna Motivac, Josip Potočnik (1:13:45), koji je na Garčinu završio na 24. mjestu. Igor Pipić (1:14:15) ovog je puta bio 26. Slatina je imala samo jednog predstavnika na ultra zahtjevnoj dionici od 22 kilometra, a to je bio član Šapica Miša Nicinger. U konkurenciji 30 polumaratonaca trejlera Miša je u cilj stigao kao 18. u vremenu 2 sata, 27 minuta i 54 sekunde.