Moslavina zaustavila Slatinu

U još nikad viđenoj atmosferi dvorane srednje škole Slatina nije razočarala, ali nije ni uspjela otići do samog kraja. Gosti iz Kutine su uzeli sve ostavivši Slatini, ne samo igračima već i cijelom gradu koji je doslovno disao rukomet proteklih tjedan dana, samo ponos i visoko uzdignute glave…

To definitivno nije bila obična utakmica kakve inače gledamo u Slatini. Moslavina ima ime i tradiciju, ali i brojne navijače. S obzirom na ulog na stolu i policija je ovaj susret shvatila itekako ozbiljno i pedantno odradila posao “od prve do posljednje minute”. Redari su također bili na visini zadatka, a u tom su se poslu domaćinima pridružili članovi UHDVDR Slatina. I slatinski navijači su odigrali vrhunski susret. Od “zagrijavanja” još od ranih poslijepodnevnih sati pa do neumornog navijanja kakvo još nije doživljeno u našem gradu pa do iskrenog ispraćaja tužnih igrača kada se još dugo poslije posljednjeg zvižduka orilo dvoranom “Slatina, Slatina!”… Dali su i igrači sve koliko su mogli, no to jednostavno nije bila ta večer.

U takvoj našpananoj atmosferi u prvom dijelu nije bilo krivog koraka niti s jedne niti s druge strane terena. Bila je to tipična ratnička šahovska partija koja je završila s jednim golom prednosti na slatinskoj strani (14:13).

Ista priča nastavila se i u prvih deset minuta nastavka, a onda gosti serijom 3:0 prvi put šalju domaćine na ”odbrojavanje” i odlaze na plus dva (18:20). Uspjela se Slatina tada pridići te preko Repića i Lukca ponovno vratiti utakmicu u egal. No nanjušili su tada krv posebice u obrani razgoropađeni gosti, zaključali sve prilaze i ”pustili s lanca” sjajnog vratara Sorića. Tih njegovih nekoliko obrana u tom za Slatinu crnom periodu od 46. do 57. minute ispostavit će se nenadoknadivom štetom po ambicije domaćina (20:25). Iako im u tim trenucima baš ništa nije išlo od ruke pokazali su Slatinčani još jednom veliko srce i želju uspjevši s tri gola u posljednje tri minute doći do tračka svijetlosti kojeg su neumoljivo u posljednjoj minuti ugasili Šehić i Aramić. Naravno da su gosti odmah potrčali ka svojim također neumornim glasnim navijačima proslaviti ovu veliku pobjedu, a s druge strane suze, nevjerica i ogromna tuga. Velika prigoda je otišla u nekom drugom smjeru no za preveliku tugu nema niti vremena niti potrebe. Slatina je kao novak u prvoj ligi zauzela drugo mjesto i još joj jednom treba čestitati na tom grandioznom uspjehu. Završila je fantastična sezona. Malo je falilo da bude ukrašena šlagom po glazuri, no i ta glazura bila je itekako ukusna i više nego oku lijepa. A prema svemu viđenom nema razloga da isti proizvod dečki i treneri ne repriziraju već najesen. Sastojke imaju, sve je u njihovim rukama i glavama. Ova noć će brzo proći, rane će zacijeliti, a dvorana i u njoj Biba i Viktor će čekati na prvi trening i podjelu nove porcije toj nezasitnoj ekipi nikad dovoljnog rukometa…