Menegatijeva ljevica utišala dvoranu

Dva dana pauze nisu ostavila nikakvog traga na momčadima, ali niti na publici koja je ponovno danas u velikom broju svjedočila odličnim utakmicama na 23. ZMNT što se igra u organizaciji MNK Slatine.

Polako se stvari počinju otpetljavati. Kod veterana je Dudovo bure dobrom igrom iskovalo osjetnu prednost od tri gola kontra Slatinske banke da bi sami sebi pucali u nogu dopustivši protivnicima dva laka gola, a sebi nemirnu završnicu iz koje su se ipak izvukli neokrznuti izvadivši tom pobjedom vizu za idući krug turnira. Posljednju trasu za naredni stupanj turnira danas su u derbiju kontra Bolera izvukli članovi Autoservis Ine. I to velikom stilu, u posljednjoj trećini te utakmice kada su se za sigurnu pobjedu pobrinuli Antun Dunković majstorski se snašavši ispred Dumenčića, a malo zatim i asistent kod prethodnog gola Gusić. Ponovno je veliku utakmicu odigrao Mario gold najmlađa momčad turnira no dečki su imali nesreću da im je s druge strane terena stajala večeras nevjerojatno efikasna družina Monte Crista. Nošeni velikom podrškom publike mladci su na krilima trostrukog strijelca Marina Zdelara pisali jednu od najljepših priča turnira koju im je brutalno s 3 majstorska komada na asistencije neumornog Spudića ”ukrao” nezadrživi Nikola Menegati ugasivši tako i veliku euforiju koja je vladala na tribini slatinske najveće dvorane. Mladi sjajni duo Rilemonta Troha-Dorinka natrpao je do vrha mrežu Debelog i prijatelja u jedinoj današnjoj utakmici koja nije ponudila niti trunke drame. Iste je, uz očekivane povišene tenzije, bilo pregršt u još jednom obračunu ”skupine smrti” između Bolera i Last baj baja. Odlično je Last baj baj otvorio ovu utakmicu utišavši brojne poklonike Bolera već do 8.minute preko Vukovskog i Bihara. Prije odlaska na odmor utakmicu je oživio Mudri lukavo matiravši Banovića. U 22.minuti Petrinjak je ponovno odveo iskusniji Last baj baj na dva gola viška no silno zalaganje Bolero je naplatio tri minute prije kraja prije Dmitrovića. U traženju izjednačenja milisekundu dali su Bolerovci  Borisu Biharu, a isti takve greške ne oprašta još jednom zakucavši loptu pod gredu za veliko slavlje Last baj baja. Dopadljiva i puna tempa bila je i utakmica između Žali bože i CB Kinga u kojoj su se članovi Žali bože uspjeli vratiti nakon dva gola minusa preko Antonia Pejazića. U dodatnom raspucavanju šesteraca slavili su ”kraljevi” iz Đulovca.

Veterani:

Slatinska banka – Dudovo bure 2:3 (Cvetković, Špoljar/Lukić, Pohiba, Barišić)

CB Bolero Slatina – Autoservis Ino 2:4 (Koleno, Makar-ag/Bušljeta, Dunković 2, Gusić)

Seniori:

Monte Cristo – Mario gold Eror 404 4:3 (/Spudić, Menegati 3/Zdelar 3)

Rilemont – Debeli i prijatelji 9:2 (Troha 4, Dorinka 4, Brezović/Tomić, Ostrogonac)

CB Bolero  – Last baj baj CB Jura & Drvotrgovina 2:4 (Mudri, Dmitrović/Vukovski, Bihar 2, Petrinjak)

Žali bože – CB King Đulovac 2:2 (3:4-6m) (Tomić, Tunić/Pejazić 2)