NASLOVNICASPORTZIMSKI MALONOGOMETNI TURNIR

Mars napada Ljumijevi prijatelji vrebaju

U velikom finalu Mars će čak petu godinu za redom napasti titulu, a s istom željom s druge strane terena stajat će im sve opasniji Ljumi i prijatelji. Kod veterana ništa novo. Autoservis Ino branit će naslov, a njega će im pokušati oduzeti Slatinska banka.

Autoservis Ino brzo je došao u vodstvo udarcem izvana Kokorića, da bi već u četvrtoj minuti Cerovski vratio Miljevce u igru. Većim dijelom prvog poluvremena Miljevci su bili u podređenom položaju, a i tri velike obrane u tom je periodu upisao njihov vratar Nikšić. Ipak niti on nije mogao ništa u trećoj minuti nastavka kada je Kolomazovu krasnu asistenciju genijalnim lobom okrunio Ivica Gusić. Usprkos želji Miljevci nisu imali niti dovoljno snage niti dovoljno raspoloženih igrača da bi opasnije ugrozili vrata Miška Lorenca.

U drugoj polufinalnoj utakmici Vurdelja je u četvrtoj minuti munjevitim udarcem pod gredu nemoćnog Vrbaslije doveo Banku u vodstvo protiv Noje united. Isti igrač nametnuo se kao ključni čovjek ove utakmice kada se u 26.minuti majstorski otresao čuvara i u laganom padu krasnim volejom dovršio ovu priču. Uspio je Kadežabek nekako prošuljati loptu kroz šumu nogu za smanjenje vodstva dvije minute prije kraja no za nešto više Noja nije imala niti snage niti vremena.

Teško se Mars nosio sa opravdano nametnutim imperativom apsolutnog favorita u dvoboju protiv izostancima devastirane družine Žali bože. Hrabra četvorka Žali bože Prša, Rukavina, Pejazić i lucidni Kiš, ne samo da se dostojno nosila već je i cijelo prvo poluvrijeme na laganoj vatri držala sada već legende slatinskog turnira članove Mars napada. No protiv Marsa dovoljan je i najmanji trenutak dekoncentracije, a to se upravo dogodilo Kišu u posljednjim sekundama prvog dijela kada je njegov poklon raspakirao lukavi Baršun vješto poslavši loptu ispod mladog Nikšića. I u nastavku Mars nije srljao. Umjesto očekivane hajke na ranjenu zvijer taktika voditelja Mateja Rešetara bila je ”čeka”. I upravo s nje, prilikom kornera u 19.minuti, hitac vrijedan nevjerojatnog petog uzastopnog finala na precizno dodavanje Kupresa odašilje Zelenika.

Kako turnir odmiče tako sve bolju i bolju igru prikazuju Ljumijevi prijatelji. Igrački desetkovani Pistacio nije se mogao nositi sa super raspoloženim sastavom Ljumija. Čak i kada je Međumurac lijepo okrenuo Prlića i efektno pogodio za vodstvo Pistacija, Prijatelji nisu gubili glavu već su strpljivo tempom mljeli umorne protivnike. Ovaj susret obilježile su i nesvakidašnje, za ovaj dio turnira, solo dionice. Iz jedne takve Karamarković je u 8.minuti vagnuo Šnjarića i topovski potegao loptu ”kroz uši” nemoćnog Matijevića. Minutu kasnije i Grgić je ”izvozao” Makara i pogodio za vodstvo Prijatelja, da bi netom što je Prlić pogodio izvana, prednost prije odlaska na odmor, ‘izuvši” svog čuvara Karamarkovića spustio Međumurac. Posljednje atome snage Pistacio je izbacio sredinom drugog dijela kada vratnica zaustavlja udarac Vegera, a onda je u posljednjih pet minuta kažnjenička ekspedicija Ljumija predvođena ubojitim tandemom Vuković-Prlić do kosti ogolila sve slabosti do kraja iscrpljenog Pistacija. (dj)

• Prijašin Mars napada – Žali bože 2:0 (Baršun, Zelenika),
  • Pistacio – Ljumy i prijatelji 2:6 (Međumurac 2/Karamarković, Grgić, Prlić 3, Vuković).