NASLOVNICASPORTZIMSKI MALONOGOMETNI TURNIR

Mars izdržao nalete Letnice

Sinoćnjim utakmicama osmine finala ušlo se je u posljednji tjedan 22. ZMNT Slatina, a uzbuđenja nije nedostajalo. Kod veterana Baksuze je ponovno ime koštalo prolaska u polufinale. Naravno nešto je išlo i na dušu branitelja naslova koji nisu gubili nadu ni kod minus dva ni kada su Baksuzi još nekoliko puta mogli matirati njihova vratara Lorenca. Baksuzi su odigrali odličan susret. Kujavić je s dva gola pokazao da u njegovoj ljevici još ima baruta. Pokušaji Autoservis Ine svodili su se na bezopasne udarce izvana, i tako sve do posljednjih 7.minuta kada Bušljeta pogađa iz slobodnjaka nakon upitne sudačke odluke. Nakon toga Baksuzi još dva puta časte višestruke prvake, a ovi takve poklone ne odbijaju i uslijedio je totalni preokret za četvrtu pobjedu u skupini Ine i oproštaj baksuznih Baksuza.

Dobra i pametna igra Kristal Fenstera dovela ih je do velike pobjede kontra favoriziranog Uragana.

Čvrstom igrom u obrani Kristal nije dozvolio Virovitičkim haklerima da se razmašu, a još kada su u smiraju poluvremena za plus tri zabili Kokoška i Josip Čović već tada je susret bio praktički riješen. Uragan u nastavku više nije mogao čekati pa su jurnuli po sve ili ništa, a dočekalo ih je veliko ništa i katastrofalan poraz zahvaljujući raspoloženim Čovićima, Kokoški, Lehpameru i ostalim članovima Kristal Fenstera jednog od ugodnijih iznenađenja turnira.

U dvoboju dvaju mladih momčadi potpuno oprečno od imena Žali bože očitao je pravu lekciju Čistku te ga pomeo sa terena. Pejazić je preciznim udarcem načeo, Jančić nakon solo prodora Ninčevića dodatno šokirao, a Prša fantastičnom solo akcijom doslovno od jedne do druge korner linije totalno uništio Đavo tapu. Do konca utakmice počastili su članovi Žali bože publiku i sa ponekom atrakcijom , a kao šlag na tortu takve oku lijepe igre stigla su i dva krasna gola Antonia Pejazića.

Last baj baj ide dalje, iako je za ovu prigodu igrački redizajnirani Lovački rog dao sve od sebe da ih zaustavi na tom putu. Bubaš je doveo Slatinčane u vodstvo u 10.minuti utakmice nakon što mu je loptu servirao Culej. Povratak Đulovčana uslijedio je u drugoj minuti nastavka kada izvana poteže Stjepan Lenče, a lopta na svome putu pogađa nekog od igrača Last baj baj-a i vara nemoćnog Dragojevića. Nešto kasnije Bubaš se odlučio na udarac, vratar brani, a lopta pada ravno pred upornog Culeja koji vješto zakucava u praznu mrežu za novo vodstvo Last baj baj-a. Iako je Bubaš tri minute prije kraja dodatno povećao prednost, dozu neizvjesnosti utakmici minutu kasnije vratio je golom petom Birandeis. No unatoč dodatnim naporima Lovački rog morao je čestitati slatinskoj momčadi na zasluženom prolazu dalje.

Goropadnu Letnicu u pravoj su ljepotici večeri uspjeli ukrotiti članovi Mars napada. Uopće prvi gol na turniru vrataru Marsa Radonjiću za šokantno vodstvo Letnice postigao je Simonović. Tri minute kasnije Zelenika vraća stvari na svoje mjesto, a nešto kasnije, nakon najljepše akcije na utakmici i majstorske asistencije Kupresa Baršun bombom dovodi Mars u vodstvo. Letnica se nije mirila sa porazom te je veći dio utakmice konstantno pritiskala što joj se isplatilo u 21.minuti kada sam na drugoj vratnici ostaje njezin ponajbolji igrač Simonović za novo izjednačenje. Lucidni Vinko Baršun još je jednom izbio u prvi plan kada je lukavim udarcem iz kontre uhvatio na krivoj nozi nemoćnog vratara Letnice. No ni tu nije bio kraj ovoj napetoj utakmici jer uhvatila je i Letnica na krivoj nozi kompletnu postavu Marsa matiravši je iz jedne brze i precizne kontre za novo poravnanje. Na semaforu je ostalo još dvije minute do kraja, Mars je imao korner, obrana Letnice je prilično naivna i Tomislav Zelenika, nova akvizicija Marsa, pogađa za teški prolaz  i epitet igrača utakmice. (dj)

• veterani:
    • Autoservis Ino – Baksuzi GM Višnja 3:2 (Bušljeta 2, Jaković/Kujavić 2)
    • Đulovac – Hrvači 0:3 (b.b.)
  • seniori (osmina finala):
    • MNK Uragan Asterix – Kristal Fenster 1:7 (Košić/H.Čović 2, Kokoška 2, J.Čović, Lehpamer, Vuković-ag.)
    • Žali bože – Đavo tapu Čistko 6:1 (Pejazić 3, Jančić 2, Prša/Jerešić)
    • CB Jura Last baj baj – CB Lovački rog Đulovac 3:2 (Bubaš 2, Culej/Birandeis, Lenče)
    • Prijašin Mars napada – Letnica 4:3 (Zelenika 2, Baršun 2/Simonović 2, Tunić)