Malonogometaši i dalje u borbi za naslov

Puno teže od očekivanog Slatina je došla do trijumfa nad Jakšićem. Dojam je ovoga puta ostao u čekaonici i pamtit će se samo bodovi s kojima Slatinčani zajedno s Olimpijcem iz Županje ostaju u utrci za prvo mjesto koje vodi u kvalifikacije za prvu ligu.

S obzirom na sjajne prošle nastupe vezane serijom od četiri uzastopne pobjede, ali i na prilično igrački desetkovanog protivnika svi su nekako očekivali laku partiju i brzo razrješenje pitanja pobjednika. No Jakšićani su se ispostavili kao vrlo nezgodan protivnik što su pokazali već u samom otvaranju kada je spretno poentirao uvijek opasni Grbeš. Vratila se Slatina u 8.minuti golom izvana Dominika Bogatija no i poslije tog izjednačenja ništa se bitnije nije promijenilo na terenu. Napadi Slatine bili su beskrajno dugački, a gostima je to itekako odgovaralo jer bi se uvijek stigli vratiti i obraniti pa čak i dovoljno odmoriti kako bi zaprijetili iz kontranapada.

Prijeko potrebna energija pojavila se u redovima domaćina u prvim minutama nastavka. Ispostavilo se kasnije da je upravo taj kratki period furioznih naleta Slatinčana ispečatiran golovima Šantića i Kneževića bio ključan na putu do pete uzastopne pobjede. Istina, gosti se i dalje nisu samo tako predavali no s prednošću od plus dva, a nakon uboda Zdelara i od plus tri, bilo je puno lakše igrati i na koncu mirno utakmicu privesti kraju.

2.HMNL istok

11.kolo

SLATINA              5

JAKŠIĆ                  3

SLATINA Dvorana SŠ MM. Gledatelja: 70. Suci: Mario Nađ (Donja Pištana) i David Rakitničan (Slatina). Strijelci: 0:1 – Grbeš (3), 1:1 – Dom.Bogati (8), 1:2 – Grbeš (16), 2:2 – Rupčić (18), 3:2 – Šantić (21), 4:2 – Knežević (21), 5:2 – Zdelar (28), 5:3 – Kliček (34).

SLATINA: Nikšić, Stjepić, Dor.Bogati, Zdelar, Čović, Lukaček, Bihar, Tunić, Šantić, Dom.Bogati, Knežević, Rupčić, Rukavina, Mataija. Trener: Damir Bogati

JAKŠIĆ: Kovačević, Franjić, Šulc, Penava, Grbeš, Kovačević, Brus, Kliček.