DOGAĐANJAFOTO GALERIJENASLOVNICASPORT

Maksimir produbio slatinski nemir

Nije pomogla ni smjena na klupi, nije pomogla ni bučna podrška s tribina, a definitivno nije pomoglo što su gosti iz Zagreba odigrali odličnu utakmicu. Slatina je naime upisala treći prvenstveni poraz za redom (27:32).

Protiv Maksimir Pastele momčad Slatine po prvi put je s klupe vodio mladi dvojac Ivan Berkec i Igor Janečić. A zahuktali gosti već su od početka nametnuli prilično jak ritam koji se svodio na brzu kombinatornu igru u napadu i isto tako hitru pokretljivu obranu. Usprkos konstantnoj minimalnoj rezultatskoj prednosti Zagrepčana Slatina je bila uvijek tu negdje ne dozvoljavajući gostima da se odlijepe na neku osjetnu prednost. Fantastičnu je večer imao Lovro Frajhaut no baš taj podatak da je slatinski broj jedan imao preko 10 obrana, a da je Maksimir otišao na odmor s plus 3 i nije ulijevao preveliki optimizam prije drugih 30 minuta.

Nastavio je Frajhaut skidati zicere i Slatina je ipak, nošena večeras sjajno raspoloženom publikom, u desetoj minuti nastavka uhvatila priključak (20:20). I onda kada se činilo da je to konačno to, da ćemo vidjeti ponovno razigranu neuhvatljivu Slatinu, nakon kraćeg perioda u egalu (24:24) gosti ponovno ubacuju u brzinu više i polako počinju graditi put ka sigurnom trijumfu. Probali su domaćini sve moguće kombinacije no manje-više sve su akcije završavale u čvrstom neprobojnom bedemu Maksimira. Ako je i nešto procurilo spreman da odmah začepi te sitne rupe bio je gostujući vratar Hrka uništivši tako i ono malo nade Slatinčanima u mogući preokret.