Ludi finiš i dva komada Menegatija rastužili Garešničane

U ludoj završnici Slatina se uspjela vratiti iz mrtvih i s dva gola Nikole Menegatija uzeti ne samo bod, već i sva tri, odličnoj družini iz Garešnice.

Gledajući samo rezultatski tijek i uopće broj golova na prvu bi se došlo do zaključka da je publika uživala u predstavi. I je, ali samo u posljednjih dvadeset minuta utakmice. Prvi dio bilo je i zijevanja na tribini, tek je iz jedne neoprezne reakcije gostujućeg braniča došlo do prvog uzbuđenja i vodećeg gola Slatine iz kaznenog udarca. Ideja Slatine bila je presingom natjerati posljednju liniju gostiju na pogrešku u čemu nisu uspjeli za razliku od Garešničana koji su imali problema s ulaskom u završnicu. U takvoj igri pravih prigoda nije bilo no gosti su se uspjeli revanširati prije odlaska na odmor kada je na ubačenu loptu Luke Rijetkovića nes(p)retno uklizao Javorović idealno posluživši neumoljivog Dergeza.

Slabo izdanje domaćina do kraja je ogolio Vaclavek sigurno pogodivši s bijele točke nakon što je netom loptu nepropisno rukom zaustavio Vurdelja.  Sve do posljednjih dvadesetak minuta Garić je rutinski čuvao stečenu prednost i činilo se da ovog puta spasa domaćima nema. Rekord nepobjedivosti bio je itekako ugrožen no onda je stigla 73.minuta. Prekid za Slatinu precizno je na drugu vratnicu ubacio strijelac prvog gola Jendrašić, a iz buketa kao metak izletio je  Menegati mirno plasiravši loptu u nebranjenu mrežu za prvi jači impuls s tribine slatinskog stadiona. Tek tada je živnulo kako na terenu, a tako i u publici. U obostrano otvorenoj igri redala su se uzbuđenja pred oba gola, no mreže su mirovale sve do 87.minute kada je na vrhu kaznenog prostora Potočki uočio lijevo usamljenog Menegatija i izbacio ga u šansu u kojoj ovaj prekaljeni stoper još jednom reagira u maniri opakog hladnokrvnog centarfora pogodivši suprotan ugao za veliki, izgledalo je gotovo nemogući, preokret izazvavši pravu erupciju oduševljenja brojnih domaćih kibica i oprečni šok tada potpuno sleđenih simpatizera  momčadi iz Garešnice.

4.NL Bj-Kc-Vt

4.kolo

SLATINA               3

GARIĆ                   2

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 150. Sudac: Mario Vecko (Koprivnica). Pomoćnici: Novak (Koprivnica) i Slaviček (Đurđevac). Strijelci: 1:0 – Jendrašić (31-11m), 1:1 – Dergez (40), 1:2 – Vaclavek (51-11m), 2:2 – Menegati (73), 3:2 – Menegati (85).

SLATINA: Dumenčić, Petrinjak, Vurdelja, Hodak, Dijanešić (od 82.Jukić), Jendrašić (od 90.Bogati), Matota (od 41.Potočki), Jozić, Javorović, Šimek (od 46.A.Šaponja), Menegati. Trener: Damir Pemper

GARIĆ: Dubravac, Kolar, D.Vaclavek, L.Rijetković, Batinić (od 82.Šrajber), V.Rijetković, Oršić, Havliček (od 68.Mihatović), Kurjančić, Kelava (od 78.Golubić), Dergez. Trener: Vladimir Vaclavek