NASLOVNICASPORTZIMSKI MALONOGOMETNI TURNIR

Foto i video: Ljumy i prijatelji zaustavili napad Marsa

Ljumi i prijatelji novi su prvaci slatinskog prestižnog malonogometnog turnira dok su kod veterana isto tako prvi put titulu uzeli članovi Slatinske banke.

Impresivnu utakmicu u veteranskom finalu odigrala je Slatinska banka protiv, mislilo se, nepobjedivih članova Autoservis Ine. Nitko nije ni slutio da će branitelji naslova proći kao bosi po trnju kada ih je u vodstvo u 9.minuti nakon nesporazuma Kolena i Britvića doveo Gusić. Prva naznaka mogućeg iznenađenja stigla je u drugoj minuti nastavka kada je Vurdelja špicem pogodio donji desni nemoćnog Lorenca. Samo minutu kasnije sijevnula je brza kontra Banke, a ovog puta precizno kroz noge vrataru Ine pogađa Tolo. Članovi  Ine se nisu još pošteno ni snašli, a opet na scenu stupa fantastični Ozren Vurdelja. Ovog puta s Gusićem na leđima gromovito je pogodio pod gredu, da bi i nakon Britvićevog poentiranja na prazan gol za 4:1, nezaustavljivi div Slatinske banke okrenuo čuvara Makara i treći put majstorski poentirao odvevši na svojim plećima svoje odlične suigrače do još jedne, i to izrazito uvjerljive pobjede i glatkog osvajanja pehara namijenjenog najboljoj veteranskoj momčadi. U smiraju utakmice i miljenik publike Saša Reksa svojim je golom još dodatno utrljao sol na ranu sada već bivšim prvacima.

U susretu za 3.mjesto u prilično izjednačenom susretu Noja united imala je više sreće u dodatnom raspucavanju šesteraca nakon što je susret završio s miroljubivih 2:2.

Treće mjesto u seniorskoj konkurenciji osvojio je Pistacio boljim izvođenjem šesteraca kontra momčadi Žali bože. Žali bože je bolje otvorio utakmicu došavši u prednost u 8.minuti nakon lijepe minijature i asistencije Kiša za strijelca Rukavinu. Tri minute kasnije Pejazić je izgubio loptu pred vratima Pistacio i ostao tražiti pravdu kod sudaca, a s druge strane terena sijevnula je kontra i Makar pogađa za 1:1. Pošto do konca utakmice više i nije bilo pravih šansi na već spomenutom ruletu šesteraca slavio je Pistacio.

Zbog velikog uloga finale očekivano nije ponudilo spektakularnu igru i blještavilo atrakcije, a u takvoj šahovskoj partiji potpuno zasluženo do naslova su došli Ljumy i prijatelji. Mars je napao, ali do trona nije došao. U ovom petom uzastopnom pokušaju zaustavila ih je prije svega disciplinirana obrambena igra Ljumijevih prijatelja i trenuci inspiracije Karamarkovića, Prlića i Vincetića. Uvodne minute bolje je otvorio Mars no dalekometna paljba nije pronalazila put do okvira opreznog Kneževića. Brojni navijači Ljumija došli su na svoje u 12.minuti kada nakon kratke akcije gotovo s aut linije Karamarković hvata na spavanju Radonjića. Blagu konsternaciju u redovima višestrukih finalista pet minuta prije odlaska na odmor iskoristio je Prlić smjestivši loptu u sam gornji desni nemoćnog vratara Marsa. U drugih dvadeset minuta Mars je i dalje tražio put do povratka, a Prijatelji samo čekali prigodu da zadaju konačan udarac njihovim ambicijama. Mreže se nisu tresle sve do 30.minute kada vratar Knežević nepropisno zaustavlja Bočkaja, a penal za smanjenje vodstva sigurno izvodi vratar Radonjić. Došao je Mars, nakon isključenja Grgića zbog drugog žutog kartona, u priliku da se totalno vrati u igru, no obrana Prijatelja i dalje je bez obzira na čovjeka manje u polju bila na visini zadatka. Jurcajući za poravnanjem i Bočkaj poput Grgića nepropisno zaustavlja igrača i zarađuje drugu opomenu i prijevremeno hlađenje, no Prijatelji za razliku od Marsa vješto koriste brojčanu prednost i brzinski pogotkom Vincetića zaključuju ovu utakmicu u svoju korist te zasluženo odlaze po pehar namijenjen najboljoj momčadi još jednog odličnog izdanja slatinskog turnira.

Nagrade najuspješnijim momčadima i pojedincima, osim članova Hrvačkog kluba Slatine inače organizatora još jednog uspješnog turnira, uručivali su načelnik Općine Voćin Predrag Filić i slatinski gradonačelnik Ivan Roštaš.

Kategorija U-10

za 3.mjesto: NK Slavonija Sladojevci – ŠN Slatina ll Auto škola Champion 3:1,

finale: NA Grga – Ključ 10 0:0(6:3)

Najstrijelac: Tin Bubanović – NA Grga, najgolman: Leo Bračun – NA Grga, najigrač: Marko Jozić – Ključ 10.

Kategorija U-12

za 3.mjesto: ŠN Slatina l – ŠN Slatina ll 0:1

finale: Prijatelji Ćeralije – NA Grga 0:0(1:2)

Najstrijelac: Denis Lejčić – Prijatelji Ćeralije, najgolman: Ivan Žagar – NA Grga, najigrač: Silvio Mumlek – NA Grga,

Kategorija U-14

za 3.mjesto: Rile mont – ŠN Slatina ll 0:0(3:2)

finale: ŠN Slatina l – Kristal Fenster 4:0

Najstrijelac: Dorijan Bogati – ŠN Slatina l, najgolman: Franjo Tunić – Kristal Fenster, najigrač: Marin Zdelar – ŠN Slatina l,

Kadeti

za 3.mjesto: Poliplast Mikleuš Klenove noge – Kraš ekspres 2:2(4:2)

finale: CB Ar Otpisani – CB Bolero Papuk tours 2:0

Najstrijelac: Marin Vukomanović – Kraš ekspres, najgolman: Leo Kirin – CB Ar Otpisani, najigrač: Davor Sinjaković – CB Ar Otpisani,

Veterani

za 3.mjesto: Miljevci Slavonski hrast – CB Pinta Noja united 2:2(2:4) (Cerovski 2/Kovač, Kadežabek)

finale: Autoservis Ino – Slatinska banka 1:6 (Gusić/Vurdelja 3, Tolo, Britvić, Reksa)

Najstrijelac: Ozren Vurdelja – Slatinska banka, najgolman: Arnes Hankić – Slatinska banka, najigrač: Marijan Makar – Autoservis Ino,

Seniori

za 3.mjesto: Žali bože – Pistacio 1:1(2:4) (Rukavina/Makar)

finale: Prijašin Mars napada – Ljumy i prijatelji 1:3 (D.Radonjić/Karamarković, Prlić, Vincetić)

Najstrijelac: Milan Prlić – Ljumy i prijatelji, najgolman: Dino Radonjić – Prijašin Mars napada, najigrač: Nebojša Karamarković – Ljumy i prijatelji.

Finale

Prijašin Mars napada    1

Ljumy i prijatelji               3

SLATINA Dvorana SŠ Marka Marulića. Gledatelja: 800. Suci: Valent i Loparac (Slatina). Strijelci: 0:1 – Karamarković (12), 0:2 – Prlić (15), 1:2 – D.Radonjić (30-6m.), 1:3 – Vincetić (35).

Prijašin Mars napada: D.Radonjić, Kupres, Menčik, Zelenika, Ostojić, Bočkaj, Kocić, A.Radonjić, M.Grgić, Baršun, Job. Voditelj: Matej Rešetar

Ljumy i prijatelji: Knežević, Prlić, Karamarković, Vincetić, I.Grgić, Katavić, Radinković, Nađ, Vuković, Jendrašić, Jozić. Voditelj: –

tekst Damir Jukić  /  video: Marijo Kokorić / foto: Robert Turkalj & Marijo Kokorić