Križevci prejaki za Slatinu

Sadržajna, golovima bogata, bila je utakmica u Slatini u kojoj su kvalitetniji gosti iz Križevaca zasluženo došli do pobjede.

Možda bi i utakmica otišla u drugom smjeru da je Pecolaj bio prisebniji na samom otvaranju u 2. i 4.minuti, no prve naznake o kvaliteti gostiju stigle su nedugo zatim kada Bartol i Mladen zamalo ne pogađaju okvir gola Slatine. Loše je igrala Slatina u tom periodu, posebice nije štimalo u obrambenom dijelu momčadi, a opasni gosti uredno su pospremali sve ponuđeno. Led je prvi probio Kofler lijepim lukavim udarcem iz daljine. Šest minuta kasnije Slatina ponovno nije znala naći izlaz iz opasne situacije, a nedovoljno izbijenu loptu, kroz šumu nogu iza leđa nemoćnog Radonjića topovskim udarcem šalje Mladen. Nakon solo akcije nezaustavljivog Bartola grogirane domaćine sjajnom intervencijom samo minutu kasnije spašava Radonjić. Nedugo zatim  u dvoboju istih aktera Bartol je pobjednik. Ovog puta nakon kornera i odličnog neuhvatljivog lob udarca glavom. Već tada kaotičnu situaciju Slatine mogao je dodatno produbiti Božović no Radonjić je spasio najgore. Tračak nade za domaćine stigao je u završnici poluvremena kada lijepu akciju Kupresa i Bubaša pogotkom okončava Kupres.

Sve karte u napad položio je trener Mandić odmah po početnom sudačkom zvižduku za nastavak utakmice. Usprkos konstantnoj inicijativi domaćina iskusna obrana Križevaca predvođena neprelaznim Blagajem, Selancem i Zemljakom izdržala je sve atake neumornih Slatinčana. Priči je konačno došao kraj u 80. minuti kada jedna od brojnih opasnih kontri Križevčana biva zaustavljena igranjem rukom i posljedičnim kaznenim udarcem. Mladen je neumoljiv izvođač i Križevci potvrđuju bodove na koncu izrazito visokom pobjedom.

Međužupanijska Bj.-Kc.Vt.

3.kolo: SLATINA 1 – KRIŽEVCI  4

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 70. Sudac: Češko Đorđević (Bjelovar). Pomoćnici: Geler i Abdić. Strijelci: 0:1 – Kofler (18), 0:2 – Mladen (24), 0:3 – Bartol (28), 1:3 – Kupres (42), 1:4 – Mladen (80-11m)

SLATINA: Radonjić, Čović (od 29.A.Šaponja, od 67.Ciglar), Vukomanović, E.Kristić, Butek, Vurdelja, Bubaš, N.Kristić, Pecolaj, Kupres, Knežević.

Trener: Zoran Mandić

KRIŽEVCI: Špoljar, Zemljak, Blagaj, Selanec, Kofler (od 90.Ištvanović), Božović, Mladen, Bartol (od 87.Mišir), Bastašić (od 82.Stubičan), Vrbančić (od 74.Ceković), Jandrašec (od 53.Višak).

Trener: Dražen Kemenović