Krčevina teškom mukom slomila Grabić

U ponedjeljak su se igrale utakmice 10.kola 3.županijske lige skupine istok, a mi smo skočili do Grabića gdje je gostovala ovog proljeća sve bolja i bolja momčad Krčevine iz Čađavačkog Luga, inače u ovom trenutku jedini pravi protivnik nogometašima Dinama iz Josipova u utrci za naslov. S obzirom na prilično loš start jesenskog prvaka Dinama, odnosno osvajanje tek jednog boda u dvije utakmice nastavka prvenstva, Krčevina je gledala da upiše i treću proljetnu pobjedu u Grabiću kako bi se još više približila spomenutoj vodećoj momčadi prvenstva. S obzirom na situaciju na ljestvici gdje se Grabić nalazi na posljednjem osmom mjestu sa mršava dva boda svi su očekivali lagan posao za dečke iz Čađavačkog Luga. No s time se nisu složili hrabri domaćini predvođeni trenerom Nedjeljkom Benkom koji  su već na samom početku susreta imali dvije gotovo stopostotne prigode, a koje su ipak ostale neiskorištene zahvaljujući tek za pokoji centimetar nepreciznim udarcima Kristijana Benka i inače najopasnijeg igrača Grabića. Do konca poluvremena pokušavali su gosti na sve načine pronaći put do mreže domaćina, no ponešto na račun nepreciznosti napadača, a još više na račun sjajnog domaćeg vratara Šimića, početni rezultat do odlaska na odmor nije se mijenjao. Ipak u šestoj minuti nastavka ”svemogućeg” Šimu konačno je uspio probiti korpulentni napadač gostiju Antonio Sever. Bez obzira na minus jedan nisu se ni tada domaćini predali. Opasno su živjeli članovi Krčevine pribojavajući se kakvog zalutalog metka no na njihovu sreću i domaćini nisu imali namještene nišanske sprave. U odličnim se prigodama našao i iskusni igrač Krčevine Antonijo  Đurasek no kamen sa srca brojnim navijačima gostiju pao je tek u 82.minuti kada je dileme oko pobjednika otklonio neumorni bočni Mladen Karamarković nagradivši sebe golom, a ekipu trećom uzastopnom proljetnom pobjedom. U ovom kolu konačno su do sva tri boda došli i jesenski prvaci uništivši Orešac  sa visokih 5:0. Još su četiri kola ostala do kraja, a Dinamo je i dalje vodeća momčad lige sa 22 boda. Krčevina je na drugom mjestu sa 20, pa sve ukazuje da nas očekuje neizvjesna borba za prvo mjesto.
(dj/Foto: Damir Jukić)