Kraća rotacija koštala Slatinu prvog poraza

Derbi u kojem su se sastale dvije prvoplasirane momčadi lige Slatina i Osijek Kelme opravdao je očekivanja. Vidjeli smo odličan susret i na žalost prvi poraz do ovog kola neporažene Slatine.

Od prve do posljednje sekunde bila je to utakmica izuzetno visokog ritma, a upravo je ta silno potrošena energija bila možda i odlučujući faktor koji je odlučio pitanje pobjednika. Naime, igrački desetkovana Slatina cijeli je susret odigrala koristeći samo šest igrača dok gosti nisu imali tih problema maksimalno koristeći svoju rotaciju. I čak i u takvim odnosima snaga Slatina je odlično parirala svježim protivnicima no ipak umor je polako dolazio na naplatu i završnica je u potpunosti pripala strpljivim gostima. Opisana igra preslikala se i na rezultat. Već u 2.minuti krasno je iz slobodnog udarca pogodio Dorian Bogati. Puno je bilo prigoda i s jedne i s druge strane terena, vratari su imali pune ruke posla no prvi je tek u 22.minuti kapitulirao osječki Blagojević, nakon što je sam pred njega pobjegavši pratnji izbio Bogati ponovno poentiravši za veliko slavlje Slatinčana. Puno zamjerki na rad sudačkog dvojca stiglo je sa adrese domaćina, a možda i najviše u 24.minuti nakon poentiranja Matkovića. Igranje rukom osječkog igrača u toj akciji bilo je očito no unatoč burnim prigovorima odluka je ostala nepromijenjena i Osječani se vraćaju u igru. Taj pogodak je i totalno preusmjerio utakmicu. Osječani su nakon njega dobili silan zamah, a Slatina je usprkos nekoliko dobrih akcija izgorjela u želji da dođe do još jednog trijumfa. Brzo je stiglo i izjednačenje, a malo zatim bodove je prema Osijeku usmjerio Vilhelm. Spomenut ćemo i veliku ulogu osječkog vratara u tom rezultatskom  preokretu koji je od navedene 22.minute zaključao svoja vrata donijevši tako dodatnu sigurnost svojim suigračima u polju, a koju su isti znali debelo naplatiti u finišu ove odlične futsal predstave.

1. HMNL istok – juniori

8.kolo

SLATINA               2(1)

OSIJEK KELME     4(0)

SLATINA Dvorana SŠ Marka Marulića. Suci: Mihael Gobac (Virovitica) i David Rakitničan (Slatina).

Strijelci: 1:0 – Dor.Bogati (2), 2:0 – Dor.Bogati (22), 2:1 – Matković (24), 2:2 – Rukavina (27), 2:3 – Vilhelm (30), 2:4 – Rukavina (35)

SLATINA: Lukac, Dom.Bogati , Dor.Bogati, Stjepić, Zdelar, Tropšek, Ferenčak, Kizivat, Rastija. Treneri: Damir Bogati i Marko Novaković

OSIJEK: Blagojević, Rukavina, Stupar, Kotris, Vilhelm, Tomanović, Jerković, Horvat, Knežević, Matković, Periškić, Martan, Bošnjak.