DOGAĐANJANASLOVNICASPORT

Kobni korner i snalažljivi Farkaš odnijeli pobjedu Slatini

Županijski derbi opravdao je očekivanja, barem što se tiče uzbuđenja i naboja, navijačkog kolorita i krajnje neizvjesnosti otklonjene tek po posljednjem sudačkom zvižduku, a u kojem su se puno više radovali Suhopoljčani, a kako i ne bi kad su do velikog boda stigli minutu prije isteka 90-e.

Što se tiče igre pamtimo i puno bolja izdanja  ova dva uvijek ”nabrijana” susjeda. Početno ispitivanje snaga i obostrani oprezan ulazak u igru produljilo se praktički do konca poluvremena. Zadaće nametnute od trenerskog dvojca uredno su se ispunjavale, a u tom prigodama siromašnom poluvremenu vidjeli smo dobru intervenciju Nikšića nakon što je jedan gostujući centaršut u vlastitu gredu u 27.minuti skrenuo Petrinjak, a na odbijenu loptu natrčao jedan  igrač Suhopolja ne uspjevši svladati mladog slatinskog vratara. Deset minuta kasnije radovali su se domaći navijači. Na dobro ubačenu loptu s boka kratak je bio Renato Matota, a iz prikrajka akciju do samog kraja ispratio kapetan Vurdelja utekavši svom čuvaru Farkašu mirno neometan poentiravši na drugoj vratnici u nebranjenu mrežu gostiju.

U nastavku puno više uzbuđenja i to uglavnom na polovici terena Suhopoljčana koji su praktički odmah od 46.minute u potrazi za izjednačenjem zaigrali s prilično visoko postavljenom zadnjom linijom obrane. Dok još nisu pravo niti posložili tu zadnju liniju sam je u 48.minuti ka vrataru Solaru krenuo Jukić. Već je krenulo ”grljenje” domaćih simpatizera kada je iznenada napadač Slatine usporio i na zaprepaštenje svih odlučio umjesto da sam poentira nesebično poslužiti Kupresa, no ta asistencija bila je daleko od idealne i prilika Slatine da završi priču otišla je u nepovrat. I nakon toga Slatina je tražila put do osiguranja pobjede pa smo zabilježili i dva dalekometna dobra pokušaja Silvija Matote i Kupresa koja je uz visoku ocjenu za umjetnički dojam atraktivno neutralizirao vratar Solar.  I kada se očekivao kraj gosti su uspjeli naplatiti veliko htijenje koje su pokazali u tim trenucima, istina ne iz suvisle akcije već iz velike gužve nakon kornera u kojoj se najbolje snašao Farkaš.

1. NL Bj.-Kc.-Vt.

1.kolo

SLATINA               1

SUHOPOLJE        1

SLATINA Stadion Antuna  Tone Butorca. Gledatelja: 250. Sudac: Nino Šimatović (Bjelovar). Pomoćnici: Đorđević i Miklečić (oba Bjelovar). Strijelci: 1:0 – Vurdelja (37), 1:1 – Farkaš (89).

SLATINA: Nikšić, Pecolaj (od 81.Knežević), R.Matota, Vurdelja, Hodak, Jendrašić, Kupres, S.Matota, Jukić (od 61.Bubaš), Šimek, Petrinjak. Trener: Damir Pemper

SUHOPOLJE: Solar, Farkaš, Đurđević (od 85.Nemet), Čubelić (od 75.Čađavčan), Sertić, Hudoletnjak (od 48.Mikulić), Šantavec, Grljak (od 82.Hodak), Prajo (od 89.Filipović), Egri, Jularić. Trener: Tomislav Filipović