Kadetima pobjeda, juniorima poraz protiv Požege

MNK Slatina je danas (29.10.) igrao na tri fronta. Prva momčad je u Splitu igrala 16.-finala hrvatskog futsal kupa gdje je očekivano ispala iz daljnjeg natjecanja od prvoligaša Torcide (10:2) dok su klinci u Slatini imali dvostruki program u sklopu utakmica 2. kola  2. HMNL istok i za juniore i za kadete.

I jednima i drugima sučelili su se mladi predstavnici požeškog malonogometnog kluba Autodijelovi Barišić. Prvi su na teren dvorane srednje škole izišli kadeti. U prilično tvrdoj utakmici kadeti Slatine zasluženo su slavili rezultatom 2:0. Kapetan te momčadi i ponajbolji pojedinac susreta Toni Demeter bio je strijelac vodećeg gola za Slatinu, a pitanje pobjednika riješio je Ivan Šabić u 24. minuti. Osim navedenih tu pobjedu su ostvarili  i Kramarić, Tomac, Košćak, Šokac, Maleković, M.Marošević, Vilk, Pranjić, Kralj i D.Marošević. Dečke se s klupe vodio Dragan Menčik.

Još intenzivniji  malonogometni ”rat” vodio se u ogledu juniora ova dva kluba. Sjajno su momci trenera Marka Novakovića odigrali veći dio susreta protiv itekako opasnih momaka iz Požege. Potez cijele ove lijepe malonogometne slatinske večeri igrane pred dobro popunjenim tribinama dvorane srednje škole bio je gol odnosno savršena gromovita volejčina Maria Javora za prednost Slatine od 1:0. Lukavi Ante Šabić u 15. minuti glavom vara istrčalog gostujućeg vratara i Slatina odlazi na plus dva. U tom susretu greške se nisu praštale, a nakon neuspješne kontre jednu takvu slatinsku kažnjava gostujući igrač Bošković za smanjenje vodstva prije odlaska na odmor.

U nastavku gosti su u potrazi za preokretom zaigrali dosta otvorenije i to im se isplatilo u 23. minuti kada rezultat na početno stanje vraća Čuljak. Imali su i domaćini svoje prigode no puno više posla u tom je periodu imao vratar Slatine Lukaček. I išlo ga je više nego odlično sve do kobne 28. minute kada niti on nije mogao ništa nakon udarca Filipa Eržena za konačnih Slatina 2 Autodijelovi Barišić 3.

Za juniore Slatine u tom su susretu igrali Lukaček, Tutić, Ljekaj, Tunić, Novaković, Gorički, Cader, Rastović, Javor, Gusić, Šabić i Pelikan.