DOGAĐANJANASLOVNICASPORT

Još četiri koraka do ispunjenja sna

Feniks, Osijek ll, Brod, Nova Gradiška. Imena su to klubova koji stoje na putu rukometašima Slatine plasmana u prvu ligu. Drugi je to, i ruku na srce nešto lakši dio zacrtane misije osvajanja naslova prvaka, jer su prvi dio odradili i više nego besprijekorno skinuvši sinoć na gostovanju u Valpovu skalp opasnoj Valpovki u zaostaloj utakmici 10. kola 2. HRL istok. Ta utakmica Slatinčanima je bila biti ili ne biti, a oni su je bez obzira na silan pritisak i visok ulog na stolu odradili savršeno. Manirom prave iskusne momčadi Slatinčani su od početka čvrsto uhvatili uzde kontrolirajući i igru i rezultat, a bez obzira na 60 minutna nastojanja domaćina da se potpuno vrate u igru zahvaljujući trezvenosti i visokoj koncentriranosti Slatinčana tog povratka nije bilo. Slatina je na koncu upisala pobjedu rezultatom 29:26. Sedam komada Valpovčanima je zavukao Filip Mataija, a po 6 Benjamin Hankić i Matija Lisinski. Repić je postigao 5, a po dva gola Dragojević i Butorac dok se na početku susreta u strijelce upisao i mladi Majstorović. Kakvu su obranu igrali Slatinčani najbolje će ilustrirati podatak da je najbolji slatinski obrambeni igrač Igor Dragojević ovog puta zaradio tri isključenja na dvije minute, a na svu sreću posljednje u posljednjoj minuti utakmice.

Valpovo je sada svršena priča. Slatinčani se sada u miru okreću preostalim utakmicama koje vode do očuvanja trona. Ova momčad još je jednom pokazala i dokazala da se na tom tronu ne nalazi slučajno već da se radi o kvalitetom i talentom definitivno  najboljoj momčadi lige. Biljana i Viktor Frajhaut rade odličan, no i strašno stresan posao. S obzirom na sve ono što su treneri zajedno sa dečkima prošli posljednjih nekoliko godina stiglo je vrijeme za konačnu nagradu, a koja bi trebala stići, mi duboko vjerujemo u to, 23. travnja u Novoj Gradiški kad sirena označi kraj posljednje utakmice prvenstva, a navedeni akteri ove priče završe u zajedničkom pobjedničkom zagrljaju baš kao i sinoć u Valpovu.