Joker s klupe donio jesenski naslov Mikleušu

Veliki derbi  13.posljednjeg kola jesenskog dijela prvenstva igran u Mikleušu između drugoplasiranog domaćina i lidera 1.županijske nogometne lige Suhopolja završio je 2:1 pobjedom domaćina. Tim potpuno zasluženim trijumfom Mikleuš je s nova tri boda preskočio direktnog takmaca i postao jesenski prvak lige. Više od 200 gledatelja svjedočilo je ovoj napetoj utakmici u kojoj je iskusni i ponajbolji pojedinac susreta Zlatko Šantić golom glavom već u 5.minuti doveo domaćine u vodstvo. Odličan je na vratima Mikleuša bio Dominik Šantich no i on je bio nemoćan kod izjednačujućeg gola Zdenka Lončareka iz 69.minute. Gol vrijedan rušenja aktualnih prvaka i titule jesenskog prvaka stigao je 5.minuta prije kraja, a s ruba šesnaesterca, na veliku radost glasnih domaćih simpatizera, postigao ga je mladi 18-godišnji Toni Hudoletnjak.

Naravno da je po posljednjem zvižduku, inače vrlo dobrog suca Fabijanca, na travnjaku započelo veliko slavlje domaćih igrača koje se očekivano nastavilo do duboko u noć.

1. ŽNL VPŽ

13.kolo

MIKLEUŠ         2

SUHOPOLJE   1

Mikleuš Stadion NK Mikleuša. Gledatelja: 200. Sudac: Bruno Fabijanac (Slatina). Pomoćnici: Kečkiš i Valent. Strijelci: 1:0 – Z.Šantić (5), 1:1 – Lončarek (69), 2:1 – Hudoletnjak (85).

MIKLEUŠ: D.Šantić, Jančić, Ibričić, Z.Šantić, Marjanović, J.Šantić, F.Mrva (od 46.Rukavina), Kraljik, Kokoška, Giber, Potočki (od 61.Hudoletnjak). Trener: Ivica Marjanović

SUHOPOLJE: Dumenčić, Jergović (od 61.Podnar), L.Čubelić, Babec, Perković, Javorović, Hodak, Lončarek, Menegati, Čolić, Plavšić. Trener: Mladen Hodak