Igra solidna realizacija zabrinjavajuća

Jučer su na pomoćnom igralištu Stadiona Antuna Tone Butorca prijateljski nogometni susret odigrali domaćin NK Slatina i Borova. U zanimljivoj ritmičnoj  utakmici Slatina je upisala još jednu pobjedu ovog puta protiv sasvim solidne momčadi Borove. Iako je Slatina oba svoja gola postigla u prvom dijelu i gosti su u tom periodu  zahvaljujući dekoncentriranosti domaćeg sastava mogli postići pokoji gol, dok potpuno oprečno, u nastavku  utakmice, kada je Slatina bila ta koja je potpuno kontrolirala igru, a gosti praktički nisu niti jednom prešli centar, mreže se nisu tresle.

Prvi gol za Slatinu postigao je Ante Knežević nakon što je vješto  ukrao loptu posljednjem igraču obrane Borove Josipu Vuzemu te  rutinski zaobišao vratara te plasirao loptu u nebranjenu mrežu. Iako nije odigrao utakmicu za pamćenje, u strijelce se ipak stigao upisati uvijek opasni Boris Bihar lijepo pogodivši iskosa s desne strane suprotni ugao nemoćnog Križanovića. Najljepši trenutak utakmice potpisali su napadač Borove Darko Obžetić i slatinski vratar Borovec. Igrala se 24.minuta kada je odličnu loptu upućenu s desnog boka majstorski volejom s ruba šesnesterca poklopio Obžetić, a Borovec refleksnom  reakcijom zaustavio taj super atraktivni projektil.

Osim navedenim pojedinačnim greškama slatinskih igrača iz prvog dijela trener Pemper nikako nije mogao biti zadovoljan efikasnošću svojih igrača u drugom poluvremenu.  Slatina je bitno podigla nivo igre u tom dijelu, a Borova više nije mogla pratiti takav nametnuti tempo koji je trajao do posljednje minute utakmice, no gosti su imali raspoloženog Križanovića na vratima, a Slatina spomenuti problem realizacije u kojem su sudjelovali Vicić, Kristić, Bubaš, Trupina –  čiji je pokušaj zaustavila greda, te sve bolji mladi Dijanešić čiji je lijepo izveden slobodnjak u smiraju utakmice iščupao Križanović

Prije početka prvenstva Slatinu očekuje još jedna provjera i to u subotu ponovno u Slatinu protiv Mladosti iz Kloštra Podravskog koja će ove sezone također biti član Međužupanijske nogometne lige čiji je i Slatina član.

Pripremna utakmica

SLATINA      2

BOROVA     0

SLATINA Pomoćno igralište Stadiona Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 50. Sudac: Jurica Culej (Slatina). Pomoćnici: Hrvoje Selenić  i Ana Nikolić (Slatina). Strijelci: 1:0 – Knežević (21), 2:0 – Bihar (40).

SLATINA: Borovec, A.Šaponja, Trupina, Pecolaj, Petrinjak, Vukomanović, Kupres, Vicić, Bihar, Knežević, Potočki (još su igrali: Dijanešić, Bubaš, Mudri, Kristić, A.Borovec, S.Šaponja). Trener: Damir Pemper

BOROVA: Križanović, A.Vuzem, E.Vračarić, Šamec, Spudić, Ž.Vračarić, Vujičić, Obžetić, Holec, Podnar (još su igrali: Pančić, Smojver, Doležal). Trener: Samuel Spudić