DOGAĐANJAKULTURA I OBRAZOVANJENASLOVNICA

Grad Slatina uručio pohvalnice i nagrade za uspjehe učenika slatinskih osnovnih i srednjih škola ostvarene u prošloj školskoj godini

Zbog specifične situacije vezane uz koronavirus Grad Slatina je i ove godine odgodio tradicionalnu svečanost kojom na kraju svake školske godine nagrađuje najbolje učenike slatinskih škola: Glazbene škole Milka Kelemena, OŠ Josipa Kozarca, OŠ Eugena Kumičića, Industrijsko-obrtničke škole i SŠ Marka Marulića, te odlučio pohvalnice uručiti na malo drugačiji način, odnosno sada kada je već druga školska godina započela.

Tako je danas u Hrvatskom domu u Slatini upriličen mali prijem na kojemu je zamjenik gradonačelnika Grada Slatine Ilija Nikolić u nazočnosti pročelnika Stručne službe Krunoslava Šaraboka uručio pohvalnice i nagrade ravnateljima i predstavnicima spomenutih škola koji će ih potom proslijediti svojim učenicima koji su nagrade i zaslužili.  

Tom je prigodom uputio pozdrave učenicima slatinskih osnovnih i srednjih škola kao i zahvalu za postizanje izvrsnih rezultata, izniman trud i požrtvovnost u radu tijekom 2020./2021. školske godine.

Osim pohvalnica najučenicima razrednih odjela, Grad Slatina je osigurao i nagrade za najbolje učenike svake škole, tako će pet učenika dobiti i nagradu u iznosu od 1.000,00 kuna.

Isto tako najbolji učenici koji su završili osmi razred tijekom školske godine 2020./2021., dobivat će i mjesečnu stipendiju od 200,00 kuna kao zahvalu što su u protekloj školskoj godini bili najbolji, ali i kao potporu Grada Slatine njihovom daljnjem školovanju i ostvarivanju izvrsnih rezultata u srednjoj školi.

– Drago mi je što smo se i ove godine okupili u ovoj lijepoj prigodi, kako bismo nagradili naše najbolje učenike koji nam služe na ponos, tim više što je i u protekloj školskoj godina Slatina ponovno imala najučenika Virovitičko-podravske županije i cijela Slatina se ponosi Ivanom Jadekom, učenikom OŠ Josipa Kozarca koji je ostvario i taj uspjeh.

Osim velike zahvale učenicima na njihovoj marljivosti, želim se zahvaliti i svim ravnateljima, djelatnicima i nastavnicima naših škola koji svoje vrijeme i veliki trud posvećuju radu s mladima jer oni su naša budućnost. To se vidi i po brojnim izlascima naših učenika na razna natjecanja čak i izvan našega grada i županije te ostvaruju iznimne uspjehe.
Svima vama želim puno uspjeha u novoj školskoj godini u nadi da će biti lakša od protekle s obzirom na još uvijek aktualnu situaciju s koronavirusom, – rekao je dogradonačelnik Nikolić.


Najučenici Osnovne škole Eugena Kumičića Slatina:

Mija Gostović

Leon Vencl

Marko Ljubas

David Jukić

Rea Virovac

Nina Butka

Katja Kovčalija

Renato Medvedović

Ena Bačani

Martina Atlija

Ivor Janečić

David Stipanić

Luka Vencl

Petar Živković

Matej Lovreković

Ivano Horvat

Domagoj Drokan

Petar Krstić

Leona Pohiba

Lana Čordaš

Tina Braz

Noa Jaković

Karla Mak

Sara Antolović

Gabriel Magdić

Ema Kostanjevac

Dora Sejkora

Izak Filaković

Edi Radočaj

Rahela Filaković

Elena Bajt

Lana Fijan

Fran Čmarec

Teo Bošnjak

Nika Bošnjak

Barbara Trošić

Marta Šimatić

Marko Trošić

Nino Čolak

Tatjana Jutrašnjik

Najučenik Osnovne škole Eugena Kumičića Slatina je Noa Jaković.

Ravnateljica Osnovne škole Eugena Kumičića Slatina – Božica Majhen.


Najučenici Osnovne škole Josipa Kozarca Slatina:

Katja Horvat

Katrin Resler

Tena Presečan

Teo Perić

Klara Košćak

Bruna Šebijanić

Ivor Bilić

Marijana Jurić

Matej Marković

Gabrijel Krezner

Patricija Grahovac

Lorena Feldi

Tena Zrinščak

Mia Becker

Matej Radić

Klara Hološi

Ivano Bocor

Luka Jurlina

Mara Relić

Ema Dumić

Luka Vreš

Jelena Blažević

Vanja Kovačević

Ana Kolarić

Nika Filković

Karlo Martinović

Lucija Presečan

Ivan Jadek

David Rožanković

Donatella Beneš

Petar Pavlović

Najbolji učenik Osnovne škole Josipa Kozarca Slatina je Ivan Jadek koji je ujedno proglašen i najboljim učenikom osnovnoškolskog obrazovanja Virovitičko-podravske županije.

Ravnateljica Osnovne škole Josipa Kozarca Slatina – Ksenija Vujanović-Juras.


Najučenici Glazbene škole Milka Kelemena Slatina:

Najbolja učenica Glazbene škole Milka Kelemena Slatina je Magdalena Krmpotić.

Ravnatelj Glazbene škole Milka Kelemena Slatina – Antonio Brzica.


Najučenici Srednje škole Marka Marulića Slatina:

Mateja Podolski

Leona Lončarević

Teuta Bišćan

Lana Šimić

Katarina Dunković

Luka Šabić

Noa Fazekaš

Marija Filković

Nino Hrgetić

Lana Keller

Elena Bićanić

Ivona Bosec

Tihana Knežević

Mateo Šerer

Leona Kordi

Sonja Prebeg

Iva Tkalec

Ivana Bračun

Kristijan Danilović

Mateo Stanković

Najbolja učenica Srednje škole Marka Marulića Slatina je Sonja Prebeg.

Ravnatelj Srednje škole Marka Marulića Slatina – Ivan Roštaš.


Najučenici Industrijsko-obrtničke škole Slatina:

Leon Kokoška

Antonio Bilavčić

Leonarda Tkalec

Manuela Lasan

Matea Bistrović

Josip Pavlović

Patrik Molnar

Domagoj Medved

Antonela Jakočić

Ivona Pipek

David Oreški

Kristijan Gegić

Petar Kovačević

Josip Suton

Silvija Oreški

Ana Podboj

Karlo Černi

Najbolji učenik Industrijsko-obrtničke škole Slatina je Kristijan Gegić.

Ravnatelj Industrijsko-obrtničke škole Slatina – Mladen Graovac.

(mf/Foto: Mihaela Feldi)

Možda će vas zanimati i ...

Back to top button
Wordpress Content Copy blocker plugin by JaspreetChahal.org