DOGAĐANJANASLOVNICASPORT

Glasnik istine Goran Draksler i počasni član Glasnika istine Duško Štrbac istrčali Supermaraton Zagreb-Čazma

Slatinski ultramaratonac Goran Draksler, član udruge „Glasnici istine“ uspješno je istrčao Supermaraton Zagreb – Čazma u duljini od 61 km te s vremenom od 5 sati 57 minuta i 02 sekundi zauzeo 30. mjesto u muškoj konkurenciji te četvrto u svojoj dobnoj kategoriji od ukupno 53 natjecatelja koji su završili ovu utrku.

Međunarodni Supermaraton koji se ove godine održao po 45. puta najduža je cestovna utrka u Hrvatskoj (61km i 350m), te jedna od najstarijih sportskih manifestacija u Hrvatskoj.
Vremenski limit Supermaratona je ograničen te iznosi 7 sati i u tom su vremenu  rezultati službeno priznati.

Goran Draksler ovaj Supermaraton istrčao je po sedmi puta, a apsolutna legenda ove utrke je zasigurno Duško Štrbac počasni član Glasnika istine koji je Supermaraton Zagreb-Čazma istrčao po 17. put, te s vremenom od 6.26.25  zauzeo 41. mjesto.

Ovogodišnji pobjednik Supermaratona Zagreb-Čazma u muškoj konkurenciji je Danijel Peček, član Atletskog kluba Kvarner s vremenom 4.21.04 dok je pobjednica u ženskoj konkurenciji bila Našičanka Dubravka Mesec s vremenom  4.45.51.
(mf/Izvor: Glasnici istine, p.t/Foto: Branko Kokman, Slavko Sopina)