„Glasnici istine“ Goran Draksler i Mario Krznarić uspješno istrčali „Supermaraton Zagreb – Čazma“

Goran Draksler i Mario Krznarić, članovi Udruge maratonaca Virovitičko-podravske županije „Glasnici istine“ uspješno su istrčali „Supermaraton Zagreb – Čazma“ u duljini od 61 kilometar.

Supermaraton koji je ove godine održan 44. put najduža je cestovna utrka u Hrvatskoj, te je jedna od najstarijih sportskih manifestacija u državi budući da se održava u kontinuitetu od 1976., a samo jednom nije održana, zbog neposredne ratne opasnosti.

Goran Draksler svoj peti istrčani Supermaraton završio je u vremenu od 5 sati 48 minuta i 31 sekunde te zauzeo 31. Mjesto, dok je najmlađi član Glasnika istine, Mario Krznarić svoj prvi Supermaraton istrčao u vremenu od 06 sati 49 minuta i 05 sekundi. te skupa sa počasnim članom Glasnika istine Zagrepčaninom Duškom Šrbcem (kojemu je ovo 16. Supermaraton) i slovenskom legendom trčanja  Mariborčaninom Zmagom Horvatom ušao u cilj zauzevši 78. mjesto.

Tako je Mario Krznarić postao šesti član udruge maratonaca VPŽ „Glasnici istine“ koji je istrčao ovaj Supermaraton što zasigurno dovoljno govori o izdržljivosti Glasnika istine koji sudjeluju u brojnim dugoprugaškim  memorijalnim i natjecateljskim utrkama.

Pobjednik Supermaratona  u muškoj konkurenciji bio je Danije Peček (4.06.47), a u ženskoj Marija Vrajić (5.23.24).
(mf/Izvor: Glasnici istine, p.t ,m.k)