Garešničani prekinuli pozitivnu seriju Slatinčana

Derbi je po svemu opravdao očekivanja, a sav ulog sa stola odnijeli su s(p)retniji i konkretniji gosti iz Garešnice.

Slatina je bolje ušla u utakmicu i povela nakon što je Pecolaj hrabro iz oveće udaljenosti potegao prekrasni neobranjivi volej. Visoko postavljena obrana domaćina, procjenom pomoćnog suca Novaka, nije uspjela u naumu uhvatiti tercet  igrača gostiju u zaleđu pa je laki izjednačujući pogodak upisao Kolar. Tek nekoliko minuta kasnije Garešničani iz lijepog solo prodora i preciznog udarca Starčevića potpuno okreću vodu na svoj mlin. Do konca poluvremena prvo su dobre prigode zapucali Starčević i Oršić, a zatim kod domaćina Bubaš i Yuri Nascimento.

I u nastavku gledali smo obostrano dobru prilično otvorenu igru začinjenu s neuobičajeno dosta prigoda. Dosta zrelije imali su gosti no Bunjevac je upisao tri izvanredne obrane. No niti on nije mogao ništa kada je pravu bombu u smjeru gola Slatine u 79.minuti odaslao Golubić. Bio je to trenutak koji je prelomio utakmicu ova dva izjednačena takmaca, a usprkos silnoj želji domaćina da se vrate u igru gol nade, kada je Jerešić u šestoj minuti nadoknade dočekao loptu na drugoj vratnici i zakucao je pod gredu, stigao je prekasno.

1. NL Bj.Kc.Vt.

7.kolo

SLATINA              2

GARIĆ                                  3

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 90. Sudac: Bruno Ritoša (Koprivnica). Pomoćnici: Nikola Novak (Koprivnica) i Nikola Ferenčić (Reka).

Strijelci: 1:0 – Pecolaj (16), 1:1 – Kolar (24), 1:2 – Starčević (28), 1:3 – Golubić (79), 2:3 – Jerešić (90).

SLATINA: Bunjevac, Pecolaj (od 60.Šomođi), Farkaš, Vurdelja, Bubaš, Jerešić, Kupres, Yuri (od 69. Hodak), Šuntić (od 46.Petrinjak), Rupčić (od 77. Willian), Stjepić. Trener: Damir Pemper

GARIĆ: Žlender, Kolar, Vaclavek, Starčević, L.Rijetković (od 66. Lovrić), Golubić (od 86. Dergez), Oršić (od 90. Klubička), V.Rijetković, Kurjančić, Kelava, Starčević (od 83. Jergović). Trener: Vladimir Vaclavek