Garešičani razbili Slatinu

Rezultat sve govori, iako je Slatina mogla u prvom dijelu možda i preusmjeriti daljnji tijek utakmice.

Poigravanje trenera-igrača Vaclaveka slabim udarcem nije iskoristio Bubaš. Već u 7.minuti stigle su prve naznake o ubojitoj kvaliteti uigrane družine iz Garešnice. Dragan Vaclavek je tada jednim potezom izbacio cijelu slatinsku obranu no mat Zdjelara finom paradom zaustavio je Radonjić. Još su jednom isti akteri bili na sceni deset minuta kasnije, a sve je završilo istim epilogom, obranom slatinskog vratara. U razdoblju od 20. do 30.minute Slatina je mogla do prednosti, no Bubaševa lopta završila je tik pokraj grede, a Pecolajev pokušaj glavom, iznad vratnice. Gosti prvi puta pogađaju u smiraju poluvremena. Kožuhar je ugledao rupu u sredini slatinske obrane, dvojica su krenula da ga zaustave, a isti poteže izvana i uz lagani dodir bloka lopta u visokom luku leti preko vratara u nebranjenu mrežu. Minutu kasnije ukazala se Slatini iznenadna prilika za izjednačenje no Nikola Kristić tuče pravo u vratara gostiju. I to je bilo sve od domaćina. Na samom početku drugog dijela Kožuhar pogađa gotovo po istovjetnom scenariju prvom golu. Moral Slatine tada je potpuno nestao, pojedinačne greške tada su je odvele u teški poraz. Prvo je brzonogi Mihatović iskoristio neodlučnost Radonjića, neozbiljnost Pecolaja kaznio je ubojiti Kožuhar, da bi kulminacija dezorijentiranosti slatinske momčadi stigla u vidu pogotka Hakenberga kada se je isti u gužvi nakon kornera nesmetano namjestio i bez skoka proslijedio loptu glavom u mrežu.

Nakon dugo vremena i jedna organizirana navijačka skupina pohodila je Slatinu, pa su tako garešnički simpatizeri imena Gary-gunsi, iako malobrojni, cijelo drugo poluvrijeme davali dodatan impuls svojoj momčadi na putu do nove pobjede i novih bodova vrijednih vrha prvenstvene ljestvice.

Međužupanijska Bj.-Kc.-Vt.

8.kolo  SLATINA – GARIĆ 0 – 5 ( 0 – 2)

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 80. Sudac: Denis Gregurina (Koprivnica). Pomoćnici: Juriša i Balint. Strijelci: 0:1 – Kožuhar (40), 0:2 – Kožuhar (51), 0:3 – Mihatović (60), 0:4 – Kožuhar (76), 0:5 – Hakenberg.

SLATINA: Radonjić, Čović (od 46.Ciglar), Vukomanović, E.Kristić, Vurdelja, Bubaš, N.Kristić (od 71.A.Šaponja), Kupres, Knežević, Suhi (od 80.Mudri), Pecolaj. Trener: Zoran Mandić

GARIĆ: Dubravac, D.Vaclavek, Rijetković, V.Vaclavek, Milutin, Zdjelar (od 70.Havliček),Hakenberg, Purkić, Kožuhar (od 77.Vezmar), Kolar, Mihatović. Trener: Vladimir Vaclavek.

(dj, foto: Damir Jukić)