DOGAĐANJANASLOVNICASPORT

Ferdinandovcu tri boda u Slatini

Vrlo dobru utakmicu odigrali su Slatina i Ferdinanadovac, a u kojoj su sukladno položaju na ljestvici ulogu favorita potvrdili u ovom trenutku definitivno bolji gosti.

Iako se nisu imali namjeru braniti Slatinčani su već od prve minute bili primorani na taj nimalo lak  zadatak poradi agresivnog visokog presinga odlučnih gostiju. Slatina se dobro nosila s tim pritiskom  sve do 18. minute kada je Carek odlučio zapucati s oveće udaljenosti da bi loptu koja je išla u sam donji desni ugao krajnjim naporom uspio odbiti Embrešić, a istu u mrežu pospremio sveprisutni Milinović. Drugi put je obrana Slatine zaspala u 34. minuti. Carek je dugom dijagonalom na suprotnoj strani u šansu izbacio Pipića da bi isti nesebično školski povratnom loptom uposlio Podraveca kojem nije bio nikakav problem pogoditi nebranjenu mrežu Slatine za visoku prednost od dva gola.

Period dominacije Slatine dogodio se u prvim minutama nastavka. Silovito su do tada pomalo stisnuti domaćini jurnuli unijevši tako i blagu paniku u do tada staložene gostujuće redove. Prvi taj snažan nalet Slatine odbio je vratar Peršić sjajno skinuvši jedanaesterac Bubašu u 54. minuti. No 5. minute kasnije i on je bio nemoćan kada je nakon još jednog oštrog ubačaja Slatinčana loptu u vlastitu mrežu ne(s)pretno ubacio Bošnjak. Ipak nakon tog gola Slatina je stala, a gosti nastavili tamo gdje su stali prije odlaska na odmor. U tom periodu Slatinu je na površini i životu držao vratar Embrešić skinuvši zicere Fučeku, Brusaču i Milinoviću. No stigla je i 65. minuta i kazneni udarac za goste gdje niti spomenuti vratar nije mogao ništa kod sigurnog izvođenja Đipala. Tračak nade domaćinima je stigao tri minute prije kraja kada je nakon kornera Petrinjak ramenom (!?) snažno zakucao loptu u mrežu. Usprkos silnoj želji domaćini nisu došli do situacije iz koje bi mogli poravnati i bodovi ipak na koncu zasluženo putuju u Ferdinandovac.

1. NL

19.kolo

SLATINA      2

FERDINANDOVAC   3

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Strijelci: 0:1 – Milinović (13), 0:2 – Podravec (34), 1:2 – Bošnjak (59-ag.), 1:3 – Đipalo (65-11m), 2:3 – Petrinjak (87)

SLATINA: Embrešić, Petrinjak, Farkaš, Vurdelja, Bubaš, Knežević (od 67. Šuntić), Dor.Bogati, Kupres, Franca, Hudoletnjak (od 46. Potočki), Dom.Bogati. Trener: Darko Krsnik

FERDINANDOVAC: Peršić, L.Bošnjak (od 81. Vicić), Pipić, G.Bošnjak, Đipalo, Milinović, Rengel (od 46. Fuček), Blažević, Carek, Brusač, Podravec. Trener: Drago Sarić