Fantastični rukometaši slavili u Kutini

Sjajnom igrom Slatina iz Kutine na uzvrat donosi jedan gol prednosti.

U prvoj utakmici kvalifikacija za Premijer ligu David je dobio Golijata, ”drugoligaš” je dobio ”prvoligaša” i to na njegovom terenu, u paklenoj atmosferi pred gotovo 1 000 grlatih navijača. A i u toj utakmici na tribinama značajno malobrojniji navijači Slatine uspjeli su slaviti na gostujućem terenu. Orilo se i čulo gotovo do Slatine – ”Inati se Slavonijo…!”. A čulo se itekako i u prijenosu na youtube kanalu Hrvatskog rukometnog saveza gdje su mnogi Slatinčani i pratili ovu povijesnu utakmicu i strijepili, ali i uživali od prve do posljednje minute.

U prvom poluvremenu obje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu da bi se Moslavina u 23. minuti odlijepila na donekle osjetnih plus 3. Ipak golovima Lisinskog, Lukca i Repića na odmor se otišlo s neriješenim rezultatom 14:14.

I u nastavku gledali smo bespoštednu borbu za svaku loptu i svaki gol. Baš kao i u prvom dijelu ponovno su domaćini 7. minuta prije kraja otišli na plus 3 (24:21). A onda kreće pobjednički ples Slatine nošen taktom neumornih glasnih navijača na tribinama kutinske dvorane. Serijom 0:5 predvođeni fantastičnim Lisinskim i neprobojnom obranom bacili su Slatinčani u očaj domaće igrače i navijače. Uspjeli su ipak Kutinjani još nekako ugurati dva gola, ali pogodio je još jednom i Lisinski za veliko slavlje Slatine i njezinih navijača koje, kako neslužbeno doznajemo, traje još i u ovim trenucima.

I treba proslaviti ovu veliku utakmicu i još veću pobjedu no ništa još nije gotovo. Moslavina je velik klub, a znaju to dobro Frajhauti i njihovi igrači. Već sutra kreće analiza i priprema uzvrata. Nakon prvog susreta jedno ipak možemo zaključiti. Slatina je u ovom trenutku puno ”šira” momčad od premijerligaša i to je njezina najveća prednost u tom dvoboju. Tu činjenicu temeljimo na čak 12 golova poznatog internacionalca Tomija Vozaba i 9 golova Alena Horvata. Ostatak igrača Moslavine, točnije još tri igrača postigla su zajedno 5 golova. Uštopati u subotu 20.svibnja taj dvojac značilo bi već pola posla, no ostavit ćemo taj dio Biljani i Viktoru i neustrašivim dečkima, ali i Vama dragi Slatinčani, za koje znamo da će te biti tamo i zajedno pisati povijest slatinskog sporta i rukometa…