Eva i Stefani za TKD klub Slatina na svjetskom kupu u Mađarskoj osvojile 1 zlato i 3 srebra

Od 17. do 19. svibnja u Budimpešti je održan 25. Hungarian World Cup u Kickboxu na kojemu su nastupila 284 kluba s 3160 boraca iz 39 zemalja.

Kickbox je od prošle godine uvršten u Olimpiske sportove pa je značaj ovoga natjecanja na najvišem nivou, a naše Slatinčanke, borkinje Taekwon do kluba Slatina ponovno su se plasirale u sam vrh.

Eva Gal je osvojila 1. mjesto i zlatnu medalju u kicku, te dva srebra u light contactu u mlađim i starijim kadetkinjama.
U semi contactu je osvoila 5. mjesto na zlatni bod od pobjednice turnira, vodeći cijelu borbu i u zadnjoj sekundi dobila opomenu koja je odlučila borbu.

Iako ima samo 10 godina Eva se ovim rezultatom plasirala u sam vrh svjetskog kickboxa,

Stefani Oskomić, mlada nada TKD kluba Slatina je osvojila srebro u kategoriji djevojčica do 24 kg pobijedivši u dvije borbe, te unatoč vodstvu u finalu do samog kraja, nesretno izgubila.

TKD klub Slatina usprkos teškim uvjetima bez ičije podrške na ovom kupu, osvojila je jedno zlato i tri srebra, i time ostavila iza sebe prko 200 klubova iz cijelog svijeta.
(Mihaela Feldi/Foto: TKD klub Slatina)