Doroteja Santi pobijedila i u Virovitici

Litice oko Virovitice  – ime je trail utrke održane prošle subote (20. svibnja) u Virovitici u organizaciji Sportske zajednice Virovitičko-podravske županije. Jedna je to od najmlađih utrka u  kalendaru Slavonsko-baranjske trail lige, ali i jedna od najposjećenijih. Naime, na tri staze Litica trčalo je više od 400 natjecatelja. Utrka je i ove godine privukla i velik broj Slatinčana, a najuspješnija od svih njih bila tko drugi nego Doroteja Santi. Sjajna slatinska srednjeprugašica članica Atletskog kluba Slatina slavila je na distanci utrke od 7 kilometara u vremenu 37 minuta i 12 sekundi. I opet ćemo naglasiti podatak da je Doroteja gledajući sveukupan poredak bila 6., što znači da je ponovno iza sebe ostavila i masu muških natjecatelja. Ta utrka bila je i najmasovnija, na njoj je virovitičkim brdima i šumama trčalo 206 natjecatelja. U konkurenciji djevojki kao 58. u cilj je utrčala članica Jump-a Monika Maravić Prašnički (1:03:14)., a kao 75. Veronika Sertić (1:09:55). Siniša Jelinek (1:09:55) bio je ukupno 160. , a Miloš Čović (1:23:56) 195. . Pobjedu na toj utrci odnio je Mateo Ledinski (33:28) iz Bjelovara.

Na stazi u dužini od 15 kilometara najbrži od naših predstavnika bio je član Motiva Boris Presečan (1:23:16). On je u konkurenciji 116 natjecatelja i natjecateljica ukupno bio 17. . Prilično visoko na 34. mjestu svoj je nastup okončao Damir Topolovec (1:30:25). Biciklistički klub Slatina zastupao je Srđan Radulović (1:32:59), a on je završio na 39. mjestu. Gotovo u istom vremenu u cilj su utrčali Igor Pipić (1:38:55) i Danilo Cimbaljević (1:38:56). Tako je prvo navedeni član Motiva bio 57., a drugo navedeni član Šapica 58. . Nakon njih u cilj te utrke počele su stizati i brojne predstavnice Motiva. Tako je Lareta Žubrinić (1:44:21) u konkurenciji žena bila 17., Iva Šantić (1:53:19) 26., Maja Šantić (1:55:50) 29., Suzana Miklošević (1:57:07) 33., a Sandra Kraljik (1:58:29) 34. . Najbrži na toj utrci bio je Goran Đogolović (1:06:04) član AK Sljeme.

Novo ime u društvu slatinskih dugoprugaša je ono Zlatka Šantića. Ovaj odvažni Mikleušanin već neko vrijeme gotovo svakodnevno niže nebrojene kilometre što plivajući, što trčeći, što vozeći bicikl. Naime, Šantić se sprema za veliki pothvat, za sudjelovanje i završavanje u zadanom vremenskom roku utrke Ironman (4 km plivanja, 180 kilometra bicikliranja i 42 kilometra trčanja) koja će se 3. srpnja održati u austrijskom Klagenfurtu. U jedan od tih dnevnih treninga odlučio je ubaciti ovu virovitičku utrku na 25 kilometara te se na koncu plasirao na visoko 11. mjesto (2:13:22) u konkurenciji sveukupno 77 polumaratonaca i polumaratonki. Da potkraj utrke nije malo zalutao plasman je mogao biti još i bolji. Bio je tu i slatinski ultramaratonac u dresu svog kluba Moslavina u pokretu Goran Draksler (2:44:57) koji je na koncu bio 42. . Šapice su na najduljoj dionici tradicionalne imale svoja dva predstavnika Mariju Bešlić (3:15:11) i Mišu Nicingera (3:15:11). Marija je u konkurenciji žena bila 16., a Miša sveukupno 75. . Pobjednik najduže virovitičke utrke bio je Dejan Radanac (1:47:29).