Čvrsta Slatina do druge uzastopne pobjede

U pravoj čvrstoj natjecateljskoj utakmici Slatina je zasluženo došla do sva tri boda kontra uvijek nezgodne momčadi iz Garešnice.

I jedni i drugi tražili su igru no primaran zadatak bio je i sačuvati vlastitu mrežu netaknutom tako da pravih ”stopostotnih” prigoda gotovo da i nije bilo. Najljepšu akciju na utakmici vidjeli smo u 41. minuti, a upravo je ta i okrunjena golom za prednost Slatine. Brzu munjevitu akciju u tri poteza odigrali su začetnik Hudoletnjak, majstorski asistent Bubaš i lukavi strijelac Kupres koji je bio brži od istrčalog gostujućeg vratara Dubravca.

U nastavku su gosti otvorena garda krenuli po izjednačenje no Slatina je izdržala taj početni pritisak i ubrzo vratila balans na terenu. Gol odluke stigao je u 65. minuti kada je Potočki pronašao slobodan prostor na desnoj strani te oštro ubacio tražeći Bubaša. Na loptu je prvi stigao gostujući stoper  Galogaža no definitivno prekasno s obzirom da se ista, na veliko zaprepaštenje njegovih suigrača, otkotrljala u vlastitu mrežu. U samoj završnici uspjeli su Garešničani u trci s vremenom jednom i poentirati. Ubacio je Karanović, a sam na drugoj vratnici neometan je pogodio Kelava. Ipak nakon tog gola sudac Vecko označio je kraj i Slatina upisuje drugu uzastopnu pobjedu.

1. NL

19.kolo

SLATINA        2

GARIĆ           1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vecko (Koprivnica). Strijelci: 1:0 – Kupres (41), 2:0 – Galogaža (65-ag), 2:1 – Kelava

SLATINA: Embrešić, Šuntić, Petrinjak, Farkaš, Piskać (od 46. Pecolaj), Bubaš (od 90. Šaponja), Kupres, Potočki (od 75. Jerešić), Hudoletnjak (od 66. Knežević), Dom.Bogati, Dor.Bogati. Trener: Darko Krsnik

GARIĆ: Dubravac, Vaclavek, Purkić, Galogaža (od 68. Mihatović), Kudlač, Golubić, Jergović (od 83. Karanović), Kožuhar, Naglić, Kelava, Jeđud. Trener: Petar Batinić