DOGAĐANJANASLOVNICASPORT

Čović odškrinuo, a Stjepić širom otvorio vrata pobjede

Iako nisu briljirali Slatinčani su do zaslužene pobjede kontra Vinkovčana došli jednom izuzetno zrelom strpljivom igrom.

Veći dio utakmice bio je to dvoboj dva izjednačena protivnika. Slatina je povela u 12. minuti iz lijepe akcije koju su okončali asistent Šantić i sigurni egzekutor Stjepić. Kasnije se ispostavilo da je taj pogodak bio zlata vrijedan. Naime, gosti jesu dali sve od sebe kako bi došli do izjednačenja no vrijeme im je polako curilo iz ruke. Imali su potkraj prvog dijela i desetarac, a ni njega nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

I u nastavku smo gledali sličnu priču, manje-više jalove završnice vinkovačkih napada i strpljivu Slatinu kojoj nije bilo sila riskirati i ići po drugi pogodak. Bio je tu pokoji gostujući topovski pokušaj s distance no Nikšić je ponovno bio nesavladiv. I tako su polako prolazile minute, a rezultat se nije mijenjao. Za razliku od Vinkovčana Slatina je imala u svojim redovima haubicu dovoljno preciznu, i još više snažnu da probije gostujućeg vratara Jelinića. Ime joj je Hrvoje Čović, a ta haubica zaledila je goste 4 minute prije kraja. Odmah po izvođenju lopte s centra gosti su bez vratara u polju jurnuli na sve ili ništa. I učas dočekali jedno veliko ništa. Stjepić je bio taj koji je pogodio prazna gostujuća vrata i otklonio sve dileme oko pobjednika. Smislene igre više nije bilo, a tada potpuno raspadnute goste dokrajčili su povratnik Šantić i Sopjanac. Počasni gol za Vinkovčane postigao je Japundžić, a u posljednjim sekundama i mladi Tropšek istaknuo se obranom deseterca.

1. HMNL istok

4.kolo

SLATINA      5

VINKOVCI    1

SLATINA Dvorana SŠ Marka Marulića. Gledatelja: 100. Suci: Ličinić (Orahovica) i Nađ (Donja Pištana).

Strijelci: 1:0 – Stjepić (12), 2:0 – Čović (36), 3:0 – Stjepić (36), 4:0 – Šantić (37), 4:1 – Japundžić (38), 5:1 – Sopjanac (40).

SLATINA: Nikšić, Čović, Hudoletnjak, Stjepić, Kupres, Tropšek, Sopjanac, Piskać, Bogati, Spudić, Šantić, Rupčić, Knežević. Trener: Nikola Miščević

VINKOVCI: Jelinić, Antunović, Pedić, Jurišić, Japundžić, Jurić, Tekmetarović, Jukić, Špionjak, Rimac, Udicki, Kovač. Trener: Miron Veselčić