Čović i Vicić pogađali, a vratar Nikšić briljirao za veliki bod protiv Aurelije

U odličnoj utakmici 2.HMNL – istok igranoj sinoć u dvorani srednje škole Slatina i Aurelija podijelili su bodove nakon konačnih 2:2.

Bio je to pravi malonogometni taktički ”rat” u kojem su gosti gotovo konstantnim presingom diktirali igru, a Slatina opasno prijetila kad god bi pronašla sitne pukotine u tom čvrstom vinkovačkom obruču. U takvoj konstelaciji snaga očekivano najzaposleniji na terenu bio je slatinski vratar Nikšić koji iz utakmice u utakmicu izrasta u dodatnu vrijednost slatinskog drugoligaša.  Inače početni pritisak gosti su naplatili već u 5.minuti preko Bukne i do tog pogotka igra Slatine i nije ulijevala baš previše povjerenja. Na svu sreću nije se ponovio scenarij  iz nedavne kup utakmice ova dva protivnika. Ovog puta Slatina se vrlo brzo vratila iz mrtvih natjeravši protivnike u problem s akumuliranim prekršajima samim tim i puno oprezniju igru. Taj oprez nije im pomogao u 12.minuti kada je sam na nekih devet metara ostao Hrvoje Čović koji takve propuste ne oprašta protivnicima snažno zakucavši loptu u mrežu za izjednačenje, ali i totalnu promjenu uloga iz lovine u lovca jer gostima je i dalje visjela opasnost šestog i svakog daljnjeg prekršaja s kojim bi Slatina išla na liniju deset metara. U tom za goste neizmjerno dugom periodu Slatina je došla do jedne takve željene prigode no udarac Bihara s tih deset metara nije bio dovoljno precizan.

Početkom drugog dijela ponovno su gosti presingom jurnuli na slatinski gol. Nikšić je i dalje svako malo uredno pisao recke u rubrici obrane, a s druge strane terena iz kontre su opasno prijetili momci u plavom pa je i gostujući vratar Pedić morao biti na visini zadatka. Jedan takav solo obračun s gostujućom obranom i vratarom Pavao Vicić odradio je majstorski nezaustavljivo i sada Slatina kolo vodi. Bez obzira na discipliniranu igru u obrani Slatinčani su ipak bili nemoćni u 34.minuti kada je ponajbolji igrač gostiju Romeo Sušac neobranjivo povukao izvana za najljepši potez utakmice kojim su Vinkovčani  došli do izjednačenja. U posljednjim minutama čuda na vratima Slatine radio je Nikšić skinuvši deseterac, a zatim i još dva tri zicera gostima osiguravši si neupitni status igrača utakmice, a svojim suigračima i treneru osvajanje na koncu velikog, ali i itekako zasluženog boda.

1. HMNL istok

4.kolo

SLATINA Dvorana SŠ Marka Marulića. Bez gledatelja. Suci: Matija Horvatek i Domagoj Bošnjak. Strijelci: 0:1 – Bukna (5), 1:1 – Čović (12), 2:1 – P.Vicić (26), 2:2 – Sušac (34).

SLATINA: Nikšić, A.Vicić, Bihar, P.Vicić, Spudić, Radonjić, Jozić, Hudoletnjak, Čović, Vukomanović. Trener: Robert Bočkaj

AURELIA: F.Pedić, Dekanić, Božić, Lončar, Nerovčić, Bukna, Blekić, Bertić, Sušac, P.Pedić, Čičić, Severović. Trener: Kristian Šoštar

Tekst i foto: Damir Jukić