Boris Hrala najbrži u Belišću

Potvrda visoke vrijednosti trkača iz Slatine Borisa Hrale stigla je u nedjelju nakon njegovog suverenog nastupa na ‘’Jugovača’’ trejlu gdje se je popeo na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja.  Proteklog je vikenda u Belišću povodom Dana grada u organizaciji SRK Baraber i Zajednice športskih udruga Grada Belišća održan itekako sadržajan događaj imena ‘’Sportski Weekend u Belišću’’. Dvostruki program ovog događaja započeo je u subotu tradicionalnim ‘’Belišćanskim cenerom – utrkom kružnih tokova’’. Na dionici od 10 kilometara te cestovne utrke u konkurenciji 50-ak  natjecatelja i natjecateljica  na solidno 18.mjesto plasirao se Slatinčanin član udruge Motiv Igor Pipić. Igor je 10 kilometara istrčao za 50 minuta i 56 sekundi. Pobjednik te utrke u vremenu 35:22 bio je Dejan Radanac član AK Sljeme. Daleko najbrži na duplo kraćoj dionici od 5 kilometara bio je jedan Slatinčanin, ali koji već dugi niz godina i više uspješno brani boje svog kluba AK Hrvatski sokol iz Osijeka – Dino Jurić. Jurić je Belišćem projurio u vremenu  21 minute i jedne sekunde. Slatina je u toj utrci imala predstavnicu u Aniti Pipić, a ona se na koncu plasirala na 27. mjesto sveukupnog poretka.

Dan kasnije u nedjelju sportski vikend u Belišću nastavljen je trail utrkom ‘’Jugovača trail – reciklaž’’.

Tu je pak na odlično osmišljenoj, ali i prilično zahtjevnoj stazi na dionici od 11 kilometara najbrži bio član slatinskog Motiva Boris Hrala (49:02). Koliko je Hrala bio nadmoćan najbolje će dočarati podatak da je drugoplasirani Krešimir Trgovčević iz Vrpolja ušao u cilj gotovo punih 5 minuta kasnije. Jakog aduta na ovoj dionici Slatina je imala i u Borisu Presečanu (Odred izviđača Lisice) no njega je samo trenutak dekoncentracije, točnije krivi odabir staze, koštao visokog plasmana. Odličan osmi na iscrpljujućoj dionici velikog trejla od 18 kilometara bio je Miša Nicinger član Šapica. Uz za njega neizbježan paralelni ‘’posao’’ snimanja i pravljenja reportaže za portal planinarimo.info  tu utrku uspio je istrčati u vremenu jednog sata, 51.minute i 41.sekunde. Pobjednik na toj dionici bio je baš kao i dan ranije Dejan Radanac (1:20:24). Prava legenda trail utrka Slavonsko-baranjske trail lige  Damir Kligl bio je drugi (1:22:28), a treći Krunoslav Bošnjaković (1:24.46) iz Zaboka.