Bjelovar u nastavku potopio Slatinu

Slatina nije uspjela nauditi trenutno drugoj momčadi prvenstva. Uspjelo joj je to u prvom dijelu no u nastavku veliki kandidati za povratak u najjači rang hrvatskog rukometa sjajnom su obranom limitirali Slatinčane na samo 9 golova te s dvije mini serije od po 3:0 stvorili u 47. minuti prednost od 5 golova razlike koju su bez ikakvih problema sačuvali do kraja.

A prve minute dale su naslutiti da će Slatina ponovno imati veliku večer. Nakon početnog odmjeravanja snaga i igre gol za gol nošeni sjajnom podrškom publike uspjeli su Slatinčani do sredine prvog dijela steći finu prednost od tri gola (10:7). U međuvremenu gostujući trener Čagalj povlači Poljaka i među vratnice šalje Denija Prvonožca. Ispostavilo se to možda i odlukom utakmice. Skupio je spomenuti već do poluvremena nekoliko obrana s kojima je vratio svoj sastav u život, da bi u nastavku potpuno zatvorio prilaze svojoj mreži tako i potpuno demotiviravši domaće momke. Iskusni Mateo Lukačec je i zabijao i sjajno dirigirao igrom iz koje su najviše profitirali silno efikasni Leon Lukačec te Došljak i Jurjević.

Slatinske strijelce odnosno kompletnu vanjsku liniju predvođenu Repićem već spomenutom neprobojnom obranom gosti su limitirali na tek 7 postignutih golova. Sazidavši sredinu svjesno su tako Bjelovarčani riskirali otvorivši prostor na svojim krilima što je iskoristio Filip Mataija postigavši 8 golova iz igre.