Atraktivna prva runda polufinala Kupa pripala Slatini

Jučer je u Slatini odigrana prva utakmica polufinala županijskog kupa između domaćina Slatine i Papuka iz Orahovice. U odličnoj uzbudljivoj 90.minutnoj predstavi Slatina je dobila ovu prvu rundu rezultatom 3:2. Utakmicu je krasio jak tempo i pomalo nesvojstven broj kardinalnih greška u predaji lopte, posebno kod Orahovčana, pa su se uslijed istih nizale prigode i pred jednim i pred drugim vratima. Povela je Slatina već u trećoj minuti mangupskim pogotkom Vurdelje no gosti su se na sličan način vratili već u 14.minuti preko Krsnika. Super atraktivnim golom Jendrašić je s ruba šesnaest metara volejčinom Slatinu ponovno doveo u rezultatsku prednost u 24.minuti i s tim se rezultatom otišlo na odmor. Sijevalo je pokraj vratnica već u prvim minutama nastavka. Prvo je Borna Mimić iz voleja dobro uplašio Slatinčane, a odmah zatim na drugoj strani isto gostima na isti način volejom čini Jendrašić. U 20.minuti nastavka gosti ponovno izjednačuju podosta s(p)retnim golom Krsnika nakon udarca izvana Radinkovića,  no radost Orahovčana nije trajala niti minutu jer je nakon jedne velike gužve iz brojnih pokušaja Slatinčana put do mreže uspio pronaći Čubelić za konačnih 3:2. Uz nekoliko dobrih prigoda s obje strane istaknut ćemo itekako izglednu situaciju 15 minuta prije kraja kada je udarac za izjednačenje Rukavine nogom skinuo vratar Radonjić.

Susret je pratilo zavidnih 200-ak gledatelja, a odluka o finalisti kupa past će 22.svibnja kada slijedi uzvrat.

U drugoj utakmici polufinala igranoj u Virovitici Suhopolje je sjajnom igrom razbilo svog domaćina te se nakon pobjede rezultatom 4:1 praktički već plasiralo u finale.

Prva utakmica polufinala Kup natjecanja ŽNS VPŽ

SLATINA               3

PAPUK                   2

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Sudac: Dragan Trupina (Vukosavljevica). Pomoćnici: Nikola Kečkiš (Virovitica) i Mario Lončar (Čačinci). Strijelci: 1:0 – Vurdelja (3), 1:1 – Krsnik (14),2:1 – Jendrašić (24), 2:2 – Krsnik  (65), 3:2 – Čubelić (66).

SLATINA: Radonjić, Petrinjak, Pecolaj, Vurdelja, Bubaš (od 19.Potočki), Jozić, Jendrašić, Kupres, Čubelić, Hodak, Šantavec (od 75.Hrgetić). Trener: Damir Pemper

PAPUK: Mehmedi, Rukavina, Šantić,  B.Mimić (od 55.Vukomanović), Radinković, Krsnik, Bušljeta, Podboj, Ninčević (od 64.Juhas), S.Mimić, Čavić. Trener: Darko Krsnik

(dj/Foto: Damir Jukić)