DOGAĐANJANASLOVNICAUDRUGE
U Slatini obilježen Dan antifašističke borbe polaganjem vijenaca i lampiona

Povodom Dana antifašističke borbe, koji se obilježava danas 22. lipnja, u Slatini su položeni vijenci i zapaljeni lampioni kod spomenika NOB-u.
Komemoraciju je organizirao Grad Slatina, a počast su odali članovi Gradskog vijeća Ratka Turk i Mile Maksimović. Sudjelovali su i Ljubinka Pavlović, predsjednica Vijeća srpske nacionalne manjine Grada Slatine, te Milena Lazić, predsjednica Vijeća srpske nacionalne manjine Virovitičko-podravske županije.
Obilježavanju je nazočio i Srđan Đuričić, ravnatelj Zavičajnog muzeja Slatina.
Polaganjem vijenaca i paljenjem lampiona odana je počast sudionicima narodnooslobodilačke borbe i svim žrtvama fašizma.
(tks/Foto:Ratka Turk)



