5th Blackbelt Cup u Taekwondou u Austriji – Slatini 3 zlata i dvije bronce

U subotu. 09. studenoga u austrijskom St. Poltenu održan je 5th Blackbelt Cup u Taekwondou, na kojemu je sudjelovalo 29 klubova s 240 boraca iz 8 država.

Taekwon do klub Slatina nastupio je s 5 boraca koji su briljirali u borbama i specijalnim tehnikama.

Eva Gal nastavlja s višegodišnjim nizom nepobjedivosti u Taekwondou.
Najtežu borbu je imala u polufinalu gdje se borila s prošlogodišnjom pobjednicom ovog turnira i prvakinjom Mađarske. Borba je završilo neriješeno da bi Eva u produžetku potpuno deklasirala protivnicu. Finale je odradila rutinski.

Zvijezda turnira bio je Luka Vreš koji je pobijedio starije i teže protivnike u jako teškim borbama te osvojio zlato u kategoriji do 40 kg.

Zlato je osvojio i Fran Bišćan u juniorima plus do 60 kg u izuzetno teškim borbama.

Stjepan Oskomic je pobjedio jednu borbu, što je bilo dovoljno za treće mjesto i brončanu medalju.

Stefani Oskomić je u drugom kolu u borbi za polufinale izgubila nepravednom odlukom sudaca i osvojila 3 mjesto.

TKD klub Slatina se posebno zahvaljuje svom bivšem borcu, a još uvijek članu kluba Renatu Mikiću koji je slatinskim borcima pomogao i omogućio odlazak na ovaj izuzetno jaki pozivni turnir.