DOGAĐANJAKULTURA I OBRAZOVANJENASLOVNICA

24. koncert mladih slatinskih glazbenika – nagrađeni najbolji učenici

U dvorani Hrvatskoga doma jučer u večernjim satima Ogranak Matice hrvatske u Slatini organizirao je 24. po redu koncert mladih slatinskih glazbenika, te pritom nagradio najbolje učenike završnih razreda slatinskih osnovnih i srednjih škola.

Na koncertu su prisustvovali nagrađeni učenici, njihovi roditelji, učitelji, profesori i ravnatelji slatinskih škola, kao i ostali građani. Njih je sve na samom početku pozdravila predsjednica slatinskog ogranka MH Zorica Varga, koja je tom prigodom izjavila kako je veseli što već toliki niz godina mogu nagrađivati najuspješnije učenike našega grada te ih tako poticati da budu što bolji.  

Predsjednica je zatim otvorila ovaj glazbeni događaj na kojemu su nastupili: Lana Lukić (1. razred klavira), Filip Jakobek (2. razred gitare), Petra Slačanac (2. razred klavira), Jakob Jergović (4. razred gitare), Damjan Krupa (6. razred klavira), Ino Pavić (1. srednje gitare, GŠ Jan Vlašimsky, Virovitica), Magdalena Krmpotić (1. srednje tambura, GŠ Požega), Borna Gernhard (2. srednje gitare, GŠ Jan Vlašimsky, Virovitica), Lara Vuk (1. srednje gitare, GŠ Franje Kuhača, Osijek) i Marko Marković (2. srednje harmonike, GŠ Jan Vlašimsky, Virovitica).

Ogranak Matice hrvatske u Slatini već tradicionalno na kraju nastavne godine nagrađuje najbolje učenike završnih razreda slatinskih osnovnih i srednjih škola pa su to učinili i ove godine darivanjem knjiga biblioteke Matice hrvatske „Stoljeća hrvatske književnosti“ koje je mladim glazbenicima i najboljim učenicima uručila Zorica Varga.

Ovogodišnji nagrađeni učenici su:

Ispred OŠ Eugena Kumičića Slatina učenici 8. razreda: Leona Pohiba, Ana Sejkora i Gita Špoljarić.

Ispred OŠ Josipa Kozarca učenici 8. razreda: Katarina Krznarić, Lana Mandl, Lucija Presečan i Karlo Martinović, koji je ujedno i najbolji učenik škole.

Najbolji učenik Glazbene škole Milka Kelemena je učenik 6. razreda klavira – Damjan Krupa, ujedno i najbolji učenik umjetničkih škola VPŽ.

Ispred Srednje škole Marka Marulića Slatina učenici 4. razreda usmjerenja opće gimnazije: Elena Bićanić, ujedno i najbolja učenica Virovitičko-podravske županije i Ivona Bosec, zatim ekonomije: Tihana Knežević, elektrotehnike: Luka Predrevac i agroturistički tehničar: Leona Kordi.

Ispred Industrijsko-obrtničke škole Slatina:
Učenici 3. razreda zanimanja:

  • instalater grijanja i klimatizacije: Anđelko Džavić, najbolji učenik škole i VPŽ
  • prodavač: Ivona Pipek
  • CNC operater: Borna Meašić
  • pomoćni stolar: David Oreški
  • frizer: Antonela Jakočić

Predsjednica slatinskog ogranka MH Zorica Varga čestitala je svim učenicima na dosadašnjim postignućima te im je poželjela daljnje uspješno školovanje.

(Tekst i Foto: Nikolina Mažar, Petar Žarković)

Možda će vas zanimati i ...

Back to top button