DOGAĐANJANASLOVNICASPORT

Tri isključenja, penal, sedam golova i pobjeda Slatine

Svega je bilo u obračunu Slatine i Graničara iz Bušetine, a pobjednika je presudila igrački  brojčana prednost domaćina, naravno uz ipak, objektivno gledajući,  veću dozu kvalitete i širine od svog opasnog protivnika.

Već u 5.minuti hladan tuš domaćinima sjajnom solo minijaturom priredio je Petrinić. Samo četiri minute kasnije stiže novo uzbuđenje u vidu kaznenog udarca za domaćine kojeg je nakon starta vratara Viljevca nad Hodakom bez obzira na nevjericu u gostujućim redovima odsvirao sudac Rupčić.  No rezultat je ostao nepromijenjen jer je udarac Šomođija završio visoko iznad vratnice. Slatina je bila ta koja je diktirala tempo igre, a gosti oni koji su se znalački branili i uspješno branili rano stečenu prednost. Trenutak koji je bio od velike pomoći Slatinčanima dogodio se u 34. minuti kada je svoju momčad nesmotrenim oštrim startom nad Jerešićem na cjedilu ostavio Mikolčić. Prije odlaska na odmor Šomođi se našao u još jednoj matnoj situaciji no ovo definitivno nije bio dan borbenog slatinskog veznjaka.

Trostruku promjenu odmah na početku drugog dijela radi trener Slatine Pemper i – pogađa u sridu. Pecolaj je odmah povezao redove, lopta konačno počela dolaziti na krila nakon čega je počela konstantna opsada gola gostiju. U sedmoj minuti nastavka Vurdelja nakon kornera neometan na drugoj vratnici glavom pogađa za izjednačenje. U 56. minuti za potpuni preokret neobranjivi projektil s pozamašne udaljenosti odašilje Kupres. Graničari su već u tim trenucima s obzirom na igrački, ali i rezultatski minus počeli polako tonuti, a stvari im je još dodatno otežao drugi isključujući karton Mimića. Još kada je iz jedne gužve u 69. minuti snalažljivo reagirao Rupčić odvevši Slatinu na plus dva svi su mislili da je tu priči kraj, ali ne i fantastični napadač gostiju Petrinić. I s dva čovjeka manje na terenu dočekali su gosti jednu tešku pogrešku brojčano nadmoćnih domaćina iz koje je nakon neuhvatljive kontre drugi gol na utakmici postigao spomenuti napadač. No nije prošlo niti dvije minute, a naglo i iznenađujuće oživjele goste na ”aparat” lakonskim majstorskim pogotkom vraća Pecolaj. No niti tu nije bio kraj uzbuđenjima. Slatina je još jednom ”počastila” goste loptom za gotovo stopostotnu prigodu no ovog puta Willian je svjesno riskirao i zaradio isključenje nedozvoljeno zaustavivši kao posljednji igrač taj napad gostiju. Dvije minute prije kraja ponovno je nekako Petrinić iskopao milimetar prostora da opasno zaprijeti no ovog puta lopta je nakon vratnice i plesa po gol liniji završila u polju. U trećoj minuti nadoknade stiglo je konačno razrješenje kada je Slatinu na nedostižnih plus tri odveo Brazilac Yuri.

1. NL Bj.Kc.Vt.

9.kolo

SLATINA              5

GRANIČAR  (B) 2

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Karlo Rupčić (Kalinovac): Pomoćnici: Posavec i Zobunđija. Strijelci: 0:1 – Petrinić (5), 1:1 – Vurdelja (52), 2:1 – Kupres (56), 3:1 – Rupčić (69), 3:2 – Petrinić (75), 4:2 – Pecolaj (76), 5:2 – Yuri (90).

SLATINA: Bunjavac, Hodak (od 46. Pecolaj), Vurdelja, Bubaš (od 46. Petrinjak), Šomođi (od 46. Willian), Jerešić (od 71. Hudoletnjak), Kupres, Vukomanović, Yuri, Rupčić (od 86. Farkaš), Stjepić. Trener: Damir Pemper

GRANIČAR: Viljevac, Mikolčić, Kukolj, Petrinić, Prugovečki (od 56. Brlas), Pelko (od 59. Čančar), Mimić, Hodak (od 70. Fučkar), Kvrgnjaš, Štefanec, Jagarinac (od 85. Meszeš). Trener: Stjepan Pleše

Isključeni igrači: Mikolčić (34 – crveni karton), Mimić (63 – drugi žuti), Willian (81 – crveni karton).