Slatina sa 6 iz 6 dočekuje proljeće na 6.mjestu

Nakon još jedne, inače 6 maksimalne domaće pobjede u utakmici posljednjeg  kola prvog dijela prvenstva nogometaši Slatine proljeće će dočekati na 6.mjestu ljestvice. Jučer je u Slatini pala Mladost iz Kloštra Podravskog  nimalo bezazlena momčad  s vrha prvenstvene ljestvice prepuna iskusnih igrača. Sva tri gola pala su u prvom dijelu, a sam uvodni dio bio je možda i najboljih 30 minuta slatinske igre u ovom jesenskom dijelu prvenstva. Slatinčani su poveli iz uigrane rijetko viđene akcije za ovaj rang natjecanja već u 6.minuti. Bio je korner, dva igrača su natrčavala na prizeman ubačaj fingirajući udarac, a treći u nizu, za koga je pripremljena ova akcija Dominik Šantavec smireno je neometan finiširao istu pogodivši u suprotan kut nemoćnog gostujućeg vratara. U  17.minuti stotinjak gledatelja moglo je vidjeti još jedno malo remek djelo u izvedbi domaćih nogometaša. Petrinjak se ušuljao  po desnoj strani te oštro ubacio, a na prvoj vratnici Jendrašić je bio taj koji je majstorski petom super precizno pogodio prvi kut gostujućeg gola. Do konca poluvremena grešku slatinske obrane naplatio je Matančić, a uz nešto muke uspjela je Slatina do konca sačuvati mrežu čistom i doći do spomenute maksimalne 6 pobjede iz 6 domaćih ogleda što nije uspio nijedan klub u ligi. Iako nemamo praksu nikoga posebno isticati ne možemo zaobići fantastičnu partiju što ju je praktički bez greške,  savršeno čitajući igru i smireno razigravajući , jučer pružio Davor Jozić.

4.Nl Bj.-Kc.-Vt.

13.kolo

SLATINA               2

MLADOST            1

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Češko Đorđević (Bjelovar). Pomoćnici: Višić i Miklečić (Bjelovar). Strijelci: 1:0 – Šantavec (6), 2:0 – Jendrašić (17), 2:1 – Matančić (31).

SLATINA: Radonjić, Petrinjak, A.Šaponja, Stjepić, Vurdelja, Jendrašić, Jozić, Kupres, Čubelić, Hodak (od 89.Potočki), Šantavec (od 84.S.Šaponja). Trener: Damir Pemper

MLADOST: Balala, Presečan, Golubić (od 61.Klemen), Matančić, Kajić, Tenjeri, Herent, Kovačić, Koren, Šandrovčan, Kapiten (od 57.Gašparov). Trener: Ivan Presečan
(dj/Foto: Robert Turkalj i Damir Jukić)