Home / NASLOVNICA / Slatina i Daruvar podijelili bodove

Slatina i Daruvar podijelili bodove

Slatina i Daruvar remizirali na otvaranju prvenstva - 13I ova se je utakmica igrala u sklopu proslave Dana grada pa je prije početka u intimnoj svečarskoj atmosferi dopredsjednik NK Slatine Miran Janečić povodom nesebičnog doprinosa i pomoći u radu klubu uručio zahvalnicu Slatinskoj banci, a koju je ispred svog kolektiva primio Elvis Mališ.

Sama utakmica svojim je tijekom opravdala epitet mini derbija. S obzirom da se radilo o utakmici prvog kola razumljive su bile brojne greške u igri obje momčadi. Rezultatski preokreti obilježili su ovaj dvoboj pa je konačna podjela bodova možda i najpravedniji ishod.

Na samom početku mladi Šaponja probio je lijevu stranu te savršeno centrirao, a Ciglar ne propušta takve prigode. Slatina je bila bolja momčad sve do 20.minute kada prvu dekoncentriranost domaće obrane vješto koristi mladi Đuričić. Udarna igla Daruvarčana Ivan Vuković gotovo je cijelu utakmicu ”prespavao” u zaleđu, no bez obzira na proteste domaćina, ne i u 26.minuti kada je uraganski uletio iza zadnje linije, prodao par lažnjaka te na koncu vješto poentirao za prvo vodstvo svoje momčadi.

Slatina i Daruvar remizirali na otvaranju prvenstva - 28Uspjela se Slatina vratiti još jednim golom Ciglara, i to u pravo vrijeme iz gužve nakon kornera u posljednjim sekundama prvog dijela.

Možda i najbolju partiju do sada u dresu Daruvara odigrao je Đuričić, čemu svjedoči njegov drugi gol na utakmici postignut manirom rasnog strijelca. Mogao je i Vuković nešto kasnije zapečatiti sudbinu Slatine no njegov je udarac fijuknuo pokraj vratnice. S druge strane Bubaš je suprotnoj vratnici pronašao sedamnaestogodišnjeg Kneževića no sigurnom golu ispriječila se vratnica. Konačno izjednačenje stiglo je u 76.minuti.

Vurdelja je bio izvođač slobodnog udarca, lopta je pogodila u ruku nekog iz živog zida gostiju, a isto tako mladi sudac Brunec bio je neumoljiv pokazavši u smjeru bijele točke. Poput suca neumoljiv je, treći put na utakmici, ovog puta udarcem s jedanaest metara bio nezadrživi Ciglar.

(D. Jukić / Foto: M. Kokorić)

Međužupanijska nogometna liga Koprivnica – Bjelovar – Virovitica / 1.kolo
  • SLATINA 3
  • DARUVAR 3

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Brunec (Koprivnica). Pomoćnici: Sminderovac i Juriša.
Strijelci: 1:0 – Ciglar (6), 1:1 – Đuričić (21), 1:2 – Vuković (26), 2:2 – Ciglar (45), 2:3 – Đuričić (64), 3:3 – Ciglar (76-11m)

• SLATINA: Mehmedi, Čović (od 46.Pecolaj), A.Šaponja, Kupres, Butek, Vurdelja, Dorić, Duspara, Ciglar, Jozić (od 65.Knežević), Bubaš
    Trener: Zoran Mandić
  • DARUVAR: Pintarić, Ožeg, Fazlijaj, Vuković, Kristić, Klobučar (od 58.Bublić), Klimeš, Šourek, Varat, Balcer (od 83.Koči), Đuričić (od 76. Halupecki)
    Trener: Nebojša Gostimir