Mladi Slatinčani izdržali nalete Požežana

Dva gola viška imali su juniori Slatine deset minuta prije kraja da bi na koncu mogli biti itekako sretni što je utakmica završila podjelom bodova…

Mladi Požežani pokazali su se kao jedna izuzetno čvrsta momčad na čiju pozitivnu agresiju domaćini većim dijelom utakmice nisu imali odgovor. Upravo zbog takve igre gostiju Slatina nije nikako uspjela pronaći ritam kojim bi utakmicu usmjerila u mirne vode pa čak ni nakon osjetnog vodstva. U prvom dijelu mreže se nisu tresle, a puno bliže pogotku bili su gosti.

Trenutak koji je potpuno promijenio tijek susreta dogodio se u 21. minuti. Tada je direktan crveni karton zaradio gostujući vratar Šop, a prvo je njegovo mjesto zauzeo Bošnjak inače po vokaciji samo igrač, ne i vratar, što je Slatina naplatila početnom prednošću golom Stjepića direktno iz kornera. Kod gola za 2:0 Slatina je stigla iz brze lijepe akcije koju je sigurno okončao Šarko, a tu spomenuti Bošnjak ovog puta nije snosio nikakvu krivicu. Nakon toga očekivali smo još jednu rutinsku recku u domaćoj rubrici pobjede, a posve neočekivano dobili triler pred domaćim golom koji je završio tek po isteku posljednje sekunde. Požežani su naime uboli bingo samo s dvije naizgled male, a opet za totalnu promjenu stanja na terenu itekako velike promjene. ”Rukavice” je tada od nes(p)retnog Bošnjaka preuzeo Šubara i automatski ostavio vrata praznima. Gosti su naime odlučili zaigrati na sve ili ništa ubacivši dodatnog igrača u polje i to im se isplatilo praktički već nekoliko sekundi po izvođenju lopte s centra, a strijelac za smanjenje vodstva bio je Lubar. Presing gostiju bio je strahovit, a sva sreća da je Slatina na vratima imala super raspoloženog Tropšeka kojeg mirne duše možemo proglasiti igračem utakmice. Od tih silnih prigoda jedna je zakonom velikih brojeva jednostavno morala biti pretvorena u pogodak i dogodilo se to u 31. minuti kada je ponovno strijelac bio Lubar za konačnih 2:2.

2.HMNL istok – juniori

6.kolo

SLATINA                                                              2

AUTODIJELOVI BARIŠIĆ POŽEGA               2

SLATINA Dvorana SŠ Marka Marulića. Suci: Rakitničan (Slatina) i Stojnović (Orahovica). Gledatelja: 50. Strijelci: 1:0 – Stjepić (24), 2:0 – Šarko (26), 2:1 – Lubar (27), 2:2 – Lubar (31).

SLATINA. Tropšek, Rastović, Bogati, Novaković, Stjepić, Lukaček, Tutić, Ljekaj, Cader, Rulj, Pelikan, Šarko, Kokoška, Gusić. Trener: Damir Bogati i Marko Novaković

AUTODIJELOVI BARIŠIĆ: Šop, Čuljak, Šubara, Eržen, Andrijević, Kovačević, Lubar, Bošnjak, Subotić. Trener: Tomislav Banožić