Home / NASLOVNICA / Borac na Bastašićev pogon svladao Slatinu
Detalj sa utakmice NK Slatina - NK Borac u 9. kolu Međužupanijske nogometne lige Bj.-Kc.-Vt

Borac na Bastašićev pogon svladao Slatinu

Bez obzira na opetovane početničke greške i posljedično primljene golove, Slatina je odigrala korektnu utakmicu, a spretni gosti iz Imbriovca samo su uzeli ponuđeno, posebice kada je u nastavku domaćin ostao s igračem manje na terenu.

Zabavni portali bili bi sretni kada bi imali snimku 5. minute utakmice kada je kratki spoj na relaciji Ciglar – Duspara iskoristio Bastašić. Ciglar je krasnom asistencijom Bubašu donekle ispravio svoju grešku samo deset minuta kasnije. I dalje je trajala inicijativa Slatine, no dobre prigode Bubaša, i Ciglara atraktivno petom, otišle su u nepovrat. S druge strane odlično podvaljenu loptu Kocijana iza obrane domaćih ponovno posprema hladnokrvni Bastašić. Dobru igru Ciglar je naplatio izjednačenjem nakon karakteristične mu solo akcije u 37. minuti.

U nastavku prvi promašaj na utakmici bilježi nezadrživi Bastašić nakon nevjerojatne pogreške Buteka. No visok postotak realizacije isti diže u 55. minuti krasnim preciznim udarcem u gornji lijevi ugao nemoćnog Mehmedija. Konačni udarac ambicijama domaćina stigao je nedugo zatim neopreznim startom Mandića i posljedičnim isključenjem. Probali su igrački osakaćeni domaćini na sve načine doći do izjednačenja no time su se otvorile brojne pukotine u obrani, a kroz jednu od njih ušuljao se Janković i majstorskim lobom riješio utakmicu. (D. Jukić / Foto: D. Jukić)

Međužupanijska nogometna liga Bj.-Kc.-Vt – 9. kolo

SLATINA 2
BORAC 4

SLATINA Stadion Antuna Tone Butorca. Gledatelja: 70.
Sudac: Avdo Gadžo (Bjelovar). Pomoćnici: Smrček i Miklečić.
Strijelci: 0:1 – Bastašić (5), 1:1 – Bubaš (15), 1:2 – Bastašić (31), 2:2 – Ciglar (38), 2:3 – Bastašić (51), 2:4 – Janković (73)

• SLATINA: Mehmedi, Čović (od 73.Šaponja), Mandić, Duspara, Butek, Vurdelja, Kupres, Jozić, Ciglar, Pecolaj, Bubaš
    Trener: Zoran Mandić
  • BORAC: Kolarec, Fičko (od 46.Fajdić), Milošević, Balent, Gaži, Šteingel (od 46.Korenika), Janković (od 85.Meštrović), Kocijan, Nemec (od 46.Švagelj), Bastašić (od 90.Gal), Pjetri
    Trener: Zlatko Andrašić

CRVENI KARTON: Mandić (55 – drugi žuti)