SPORTZIMSKI MALONOGOMETNI TURNIR

Žali bože i Pistacio izbacili favorite

U polufinalu slatinskog turnira sastat će se Mars napada i Žali bože te Ljumijevi prijatelji i Pistacio.

Kod veterana Noja united je bodom protiv Miljevaca uhvatila broj jedan u skupini te će se za finale obračunati sa Slatinskom bankom dok će Miljevci na branitelje naslova Autoservis Inu.

Neuništivi Marsovci sigurnim korakom idu ka svojem petom uzastopnom finalu. Suvereno je Mars zagospodario terenom te već u drugoj minuti došao do prednosti golom Ostojića. Osam minuta kasnije ponovno je Ostojić na velikoj sceni, a brutalni egzekutor je Bočkaj. Iako je vratar Kristala Čović sjajno reagirao u petoj minuti nastavka iz produžetka iste akcije kroz šumu nogu pogađa Kupres i Mars odlazi na praktični nedostižnih tri razlike. Igrači Kristal Fenstera jednostavno su, figurativno rečeno, kasno došli na ovu utakmicu. Igra s golmanom u polju od strane Kristala i nije bila tako loša no golovi Hrvoja Čovića i Peršića došli su jednostavno prekasno, bez obzira i što je jedna loša sudačka odluka, odnosno neopravdano poništen gol Ostojića, unijela malu dozu neizvjesnosti u ovaj inače većim dijelom jednostran susret.

Trijumfom protiv favoriziranog Last baj baj-a Žali bože definitivno je izraslo u najveće iznenađenje turnira. Čak i kada su Slatinčani nakon krasne akcije Culeja i još ljepšeg poentiranja Bubaša poveli već u drugoj minuti i suvereno vladali terenom, mlada Mikleuška družina nije gubila glavu već je strpljivo čekala svoju prigodu. I dočekala je u već u prvim sekundama nastavka izjednačivši preko sve boljeg Jančića. S obzirom na visok ulog porasle su i tenzije na terenu. Iskustvo Last baj baja izgubilo je bitku sa poletnošću i hrabrošću članova Žali bože, a strijelac u posljednjoj minuti za prvo veliko iznenađenje turnira bio je joker s klupe u poodmaklim igračkim godinama Velimir Tresk. Na žalost, u doslovno posljednjoj sekundi dvoboja, Bubaš je nepromišljeno vrlo ružno startao na mladog Gibera izazvavši opću gužvu na terenu i glasne zvižduke cijele dvorane.

Iznenađenje je i pobjeda Pistacia protiv Fifija i cvjetnog društva. Niti breme godina niti igrački ozljedama osakaćen kadar nisu mogli spriječiti Pistacio da s turnira izbaci favorizirane članove Cvjetnog društva. Već na samom početku ovog susreta bilo je vidljivo da će Horvat i Dakić, za ovaj susret lišeni usluga Čavara i Kajfeša, teško doći do već unaprijed upisane pobjede. Kao prilog ovoj konstataciji  navest ćemo barem četiri itekako izgledne prigode koje su u samom otvaranju utakmice zapucali članovi Pistacija. Kada je Marko Horvat u osmoj minuti konačno zabio Fifiju dvorana je proključala, no samo minutu kasnije nakon sjajnog solo prodora utišao ju je Dakić. Na koncu poluvremena ponovno su dva gola pala u istom intervalu od jedne minute. Ovog puta Mužar je pogodio za vodstvo Fifija, a Jaković s druge strane naplaćuje svoju odličnu igru za novo izjednačenje. U nastavku terenom su na račun ozljedama desetkovanog sastava Pistacia zavladali članovi Fifija i cvjetnog društva no posljednjim atomima snage najstarija družina završnice slatinskog turnira sa sjajnim Matijevićem na vratima izdržala je sve nalete i zamke osječkih haklera i junački sačuvala svoju mrežu netaknutom. Nakon brojnih serija ruleta šesteraca prvi je, za razliku od nepogrešivog Dunkovića, igru živaca izgubio Dakić.

Sve do drugog poluvremena susret Centra i Ljumija i prijatelja protekao je u sramežljivom ispitivanju snaga. Obostrani respekt popustio je tek nakon lijepog gola na vrijeme probuđenog Karamarkovića, a u kojem će se smjeru utakmica odvijati dalo se je nazrijeti u 24.minuti kada Prlić odrađuje glavninu posla za neometanu egzekuciju Nađa i poduplanu rezultatsku prednost Ljumy-ija. Gol Majstorovića za smanjenje vodstva u 27.minuti bio je, ispostavit će se, samo kratkotrajno svijetlo na kraju tunela, koje je minutu kasnije poentiranjem sa svoje polovice terena ugasio Vincetić. (dj / Foto-video: Marijo Kokorić)

• Fifi i cvjetno društvo Drvotrgovina  – Pistacio 2:2(9:10) (Dakić, Mužar/Horvat, Jaković),
    • Ljumy i prijatelji – CB Centar Voćin 3:1 (Karamarković, Nađ, Vincetić /Majstorović).