World cup Kickboxing Budimpesta, Una seniorska i juniorska pobjednica Svjetskog kupa

Ovoga je vikenda na Svjetskom kupu „World cup Kickboxing“ u Budimpešti Una Maravić osvojila dva zlata i broncu u tri različite discipline, jedina od svih borkinja na svjetskom kupu, na kojemu je sudjelovalo 243 kluba sa 2447 boraca iz 38 zemalja

Zlato je osvojila u Kick lightu u seniorskoj konkurenciji do 55 kg.
Prošla je tri kola bez izgubljenog boda.
Zlato je osvojila i u Light contactu u juniorskoj kategoriji do 55 kg, gdje je pobijedila 4 borbe i time postala najbolja juniorka svjetskog kupa.
Broncu je osvojila u Semi contactu do 60 kg, juniorke gdje je pobijedila tri borbe i tijesno izgubila borbu za finale.

Ovim rezultatom Una je najbolja borkinja turnira i plasirala je TKD Slatina na 50 mjesto od gotovo 250 klubova, te je gotovo 20 država sa više stotina boraca  ostalo iza slatinskog kluba.
Una je gotovo sve borbe rješavala prekidima u prvoj rundi i pokazala tehniku i taktiku u samom svjetskom vrhu.
Eva Gal je osvojila 5 mjesto nesretno izgubivši od pobjednice turnira.

Klub u zadnje vrijeme trenira u neadekvatnom i neopremljenom prostoru i gotovo bez ikakve financijske pomoći pa je rezultat s tim još veći.
TKD klub Slatina ozbiljno razmišlja o preseljenu u neko drugo mjesto koje će pokazati malo vise razumijevanja za ovako vrhunske rezultate na Svjetskom nivou, rekli su nam iz Uprave TKD Slatina.(mf/TKD Slatina)